Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ielu nosaukumi krieviski - nožēlojama uzmanības pievēršana

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Liepājā pirmdien vēl pie pieciem namiem piestiprinātas ielu nosaukumu plāksnes divās – latviešu un krievu – valodās, pastāstīja radikālās biedrības «Dzimtā valoda» pārstāvis Jevgēnijs Osipovs.

Šādas plāksnes piestiprinātas pie četriem privātnamiem, to vidū arī pie atlaistā 10.Saeimas deputāta Valērija Kravcova («Saskaņas centrs») mājas Ganību ielā, kā arī pie kādas piecstāvu daudzdzīvokļu ēkas Ezerkrasta mikrorajonā.

Osipovs gan atturējās atklāt daudzdzīvokļu nama adresi, norādot, ka mājas apsaimniekotājs nevēlas publicitāti.

Pēc viņa teiktā, tuvākās nedēļas laikā Liepājā būs vēl vairāki nami, pie kuriem ielas nosaukums būs norādīts divās valodās.

Gatavību pievienoties šai akcijai izrādījuši arī 12 privāto namu īpašnieki no Rīgas, norādīja Osipovs.

Jau ziņots, ka Osipovs 9.martā pie savas ģimenes dzīvojamā nama Vaiņodes ielā piestiprināja plāksni ar ielas nosaukumu latviešu un krievu valodā.

«Dzimtās valodas» pārstāvis iepriekš paskaidroja, ka tādējādi aizsāksies akcija, kuras mērķis ir panākt, lai tajās pilsētās, kurās daudz iedzīvotāju referendumā atbalstīja valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, ielu nosaukumus turpmāk rakstītu divās valodās.

Par Osipova namam piestiprināto plāksni Liepājas pašvaldības policija sastādīja aktu.

Pamatojoties uz Liepājas pašvaldības policijas nosūtītajiem materiāliem, Valsts valodas centrs nolēmis sākt administratīvo lietvedību.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu