Šodienas redaktors:
Māris Kūrēns
Iesūti ziņu!

Kā noņemt veco krāsu?

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto

Ierasts ir klāt jaunu krāsas kārtu virsū vecajai, bet šādā veidā vismaz vecajos namos dažu labu logu vairs nav iespējams aizvērt, jo tas apaudzis ar biezu visdažādāko toņu kārtu. Bez tam, veco krāsu noņemot, var atklāties tik skaista koksne, ka nemaz vairs negribēsiet to krāsot, bet iztiksiet tikai ar laku.

Ir divi veidi, kā noņemt veco krāsu no koka vai metāla: uzkarsēt to ar fēnu vai izšķīdināt ar speciālu ķimikāliju.

Nepieciešamie darbarīki un līdzekļi

lupatas trauks krāsas noņēmējšķidrumam špahtele vai speciāls nazis aizsargbrilles fēns krāsas noņemšanai aizsargcimdi ota ūdens vai vaitspirts metāla skrubis vai birste mastika.

Fēns Piemērots lieliem laukumiem vai virsmām, kuras iecerēts pārkrāsot. Karstums var apdedzināt koku un lakot to vairs nevarēs. Uzmanieties, lietojot fēnu blakus stiklam! Daži fēni ir aprīkoti ar vāciņu, kas aiztur karstā gaisa plūsmas tuvošanos stiklam.

Strādājot ar fēnu, uzmanieties no apdedzināšanās, jo gaisa strūkla var būt ļoti karsta, nestrādājiet bez ādas cimdiem.

Ķīmiskais noņēmējšķidrums Piemērots reljefām virsmām ar smalkām detaļām vai virsmām, kuras paredzēts lakot. Labāk piemērots arī krāsas noņemšanai no metāla, jo tas ātri vada siltumu.

Želejveidīgi noņēmēji labāk turas pie vertikālām virsmām nekā šķidrie. Sīkās detaļās vai grūti piekļūstamās vietās to ieklāj ar zobu birstes palīdzību. Pēc visu šķidrumu lietošanas jāneitralizē tā iedarbība, lai, kokā iesūkušies, tie nereaģētu arī ar jauno laku vai krāsu. Dažiem šķidrumiem piemērots ūdens, citiem – vaitspirts.

Uzmanieties, lai šķidrums neiešļakstās acīs vai neskar nenosegtu ādas daļu, lietojiet cimdus un aizsargbrilles.

Lielas platības Virziet karstā gaisa strūklu uz tīrāmo virsmu, sāciet kasīt nost krāsu vietās, kur tā uzburbusi. Noņemto krāsu lieciet traukā, kas izturīgs pret temperatūru. Vispirms notīriet izciļņus, lai virsu nesadedzinātu.

Mazākas virsmas Ar otu uzklājiet šķidro vai želejveida noņēmējšķidrumu un ļaujiet krāsai uzburbt. Tad nokasiet to ar plakanu špahteli vai izliektu kaltu (reljefās detaļas). Noņemto krāsu sakrājiet metāla traukā (noderēs vecā krāsas bundža). Noņemot īpaši vecu krāsu, ieberzējiet šķidrumu šķiedrā ar metāla „švammi” un uzreiz noņemiet atdalījušos krāsu.

Virsmas nolīdzināšana Nomazgājiet attīrīto virsmu ar ūdeni vai vaitspirtu, tad viegli nopucējiet ar smalku smilšpapīru. Ļaujiet šķidrumam iesūkties virsmā, tad noņemiet to.

Neitralizēšana Kad virsma jau attīrīta līdz tīram kokam vai metālam, uzklājiet neitralizējošo šķidrumu, kā tas norādīts uz šķīdinātāja iepakojuma.

Virsmas atkārtota līdzināšana Apstrādājiet virsmu ar smalku smilšpapīru, aizpildiet skrambas ar špakteli (ja virsmu krāsosiet) vai ar līmē iejauktām smalkajām koka skaidām (ja virsmu lakosiet). Metāla virsma vienkārši jānoberzē ar skrāpi.

Komentāri

Tēmas

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu