Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Aizdomās par pedofiliju aizturēti trīs vīrieši, tostarp mācītājs

TVNET
Aizdomās par pedofiliju aizturēti trīs vīrieši, tostarp mācītājs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Valsts policija

Policija uz aizdomu pamata par pedofiliju aizturējusi trīs vīriešus - mācītāju, bērnu slimnīcas darbinieku un bijušo cietumnieku.

Papildināta 4.rindkopa

Kā portālu TVNET informēja Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovskis, aizturētie par upuriem izvēlējušies nepilngadīgus zēnus, starp tiem arī dažus ar garīgās attīstības traucējumiem, izmantojot viņu bezpalīdzīgo stāvokli. Pirms seksuālas izmantošanas pedofili lielāko daļu cietušo piedzirdījuši vai draudējuši tiem ar fizisku spēku.

VP informāciju par iespējamu bērnu seksuālu izmantošanu 2009.gada oktobrī saņēma no kāda Latvijas bērnunama, kura darbiniekiem bija radušās aizdomas, ka viens no audzēkņiem ticis seksuāli izmantots. Pamatojoties uz saņemto informāciju, tika sākts kriminālprocess par nepilngadīgu personu pavešanu netiklībā.

Bērnu slimnīcas darbinieks
Bērnu slimnīcas darbinieks Foto: Valsts policija

Izmeklēšanas gaitā 24. novembrī Rīgā tika aizturēta viena persona – 1953. gadā dzimis, agrāk netiesāts vīrietis, kurš strādāja bērnu slimnīcā Rīgā. Dienu vēlāk Rīgas Zemgales tiesa aizturētajam piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Arī šobrīd par pedofiliju aizdomās turētais atrodas apcietinājumā. Turpmākā izmeklēšanā un darbā ar apcietināto noskaidrots:

viņš savu noziedzīgo nodarbi, seksuāli izmantojot nepilngadīgus zēnus, bija veicis jau vairāku gadu garumā.

Noskaidrots arī, ka viņam bija vairāki līdzzinātāji un, apvienojušies šādā personu grupā ar vēl diviem līdzīgas seksuālās tieksmes „domubiedriem”, veica savas prettiesiskās darbības.

Agrāk par mantiskiem noziegumiem tiesāts vīrietis
Agrāk par mantiskiem noziegumiem tiesāts vīrietis Foto: Valsts policija

 Turpinot izmeklēšanu, noskaidrots un šā gada 22.aprīlī Latgales pusē aizturēts 1962.gadā dzimis agrāk netiesāts kāds Latvijā tradicionālo konfesiju mācītājs, kurš nākamajā dienā pēc aizturēšanas ar Rīgas Zemgales tiesas lēmumu apcietināts. Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturētais 1962.gadā dzimušais vīrietis ir Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) Daugavpils diecēzes vikārs Agris Pāvils Lēvalds. Viņa aizturēšanas faktu apstiprināja LELB sabiedrisko attiecību pārstāvis Ivars Kupcis.

Vakar, 28.aprīlī, Rīgā tika aizturēts arī trešais šīs noziedzīgās grupas dalībnieks - 1974.gadā dzimis, agrāk par mantiskiem noziegumiem tiesāts vīrietis bez noteiktas dzīves un darba vietas.

 Patlaban policija ir noskaidrojusi vairākus cietušos, starp tiem arī personas, kuras minētās noziedzīgās grupas dalībnieki bija seksuāli izmantojuši pirms vairākiem gadiem un kuras pašlaik jau sasniegušas pilngadību. Starp cietušajiem ir arī nepilngadīgas personas ar garīgās attīstības traucējumiem – pedofili ļaunprātīgi izmantojuši viņu bezpalīdzīgo stāvokli, lai apmierinātu savas seksuālās tieksmes.

Aizdomās turētie savus upurus dažādos veidos ievilināja savās dzīvesvietās, dažus no zēniem viņi piedzirdījuši vai draudējuši tiem ar vardarbību, ja viņi nepakļausies.

Visi trīs aizdomās turētie savā starpā sadarbojās – par katru upuri pastāstīja arī pārējiem diviem, lai arī tie varētu zēnu izmantot.

Pret aizdomās turētajām personām sākts kriminālprocess - pēc Krimināllikuma 160.panta 2.daļas „vardarbīga dzimumtieksmes apmierināšana ar nepilngadīgo”, par ko paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz divpadsmit gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem; un pēc Krimināllikuma 162.panta 1.daļas „netiklu darbību izdarīšana ar nepilngadīgo”, par ko paredzēts sods - brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai arests.

 Ņemot vērā, ka minētais noziedzīgais grupējums bija darbojies ilgi un gandrīz visā Latvijas teritorijā, policija lūdz sabiedrības atbalstu citu šo personu izdarīto noziedzīgo nodarījumu atklāšanā. Iedzīvotājus, kuriem ir kāda informācija par attēlos redzamajiem vīriešiem, lūdz nekavējoties zvanīt Rīgas reģiona Kriminālpolicjai pa tālruni 67086546 vai uz anonīmo tālruni 67086677 vai 112.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu