Video: Šlesers viesnīcā Latvija tiekas ar Maršānu, Toču un Grīnvaldu (41)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Šlesers viesnīcā Latvija tiekas ar Maršānu, Toču un Grīnvaldu
Šlesers viesnīcā Latvija tiekas ar Maršānu, Toču un Grīnvaldu Foto: TVNET/Gints Bāliņš

Bijušais politiķis Ainārs Šlesers, ar viņu saistītajos uzņēmumos ilgstoši strādājošais Jānis Maršāns, kurš formāli izdod arī laikrakstu Dienas Bizness, tā komentētājs Sandris Točs un vēl viens līdzgaitnieks Guntars Grīnvalds, kas vēlēšanās kandidē kā Saskaņas tieslietu ministra kandidāts, regulāri tiekas viesnīcā Latvija, novēroja Re:Baltica un TVNET.

Visi četri kungi dzēra kafiju arī šorīt, 17.augustā. TVNET ierašanās brīdī restorānā bija palikuši Šlesers un Maršāns, kas atteicās komentēt tikšanās mērķi. Sākotnēji Šlesers norādīja, ka atbildēšot pēc desmit minūtēm, bet arī tad atbildes bija īsas: “Tā kā es neesmu deputāta kandidāts, es neko jums palīdzēt nevaru.” Viņš neatbildēja uz jautājumiem, vai Saskaņai būtu jābūt valdībā un kāda ir viņa saistība ar partiju KPV LV.

Arī Maršāna komentārs bija īss: “Viņš (Šlesers - aut.piez.) ir mana bērna krusttēvs, un mēs regulāri tiekamies. Par visu ko runājam.”

Kā Re:Baltica jau rakstīja, pēdējās nedēļās sociālajos tīklos izplatīti apgalvojumi, ka ar Aināru Šleseru saistītā avīze Dienas Bizness izteikti atbalsta partijas Saskaņu un KPV LV un diskreditē konkurējošās liberālās partijas un politiķus, to skaitā bijušos KNAB augsta līmeņu darbiniekus, kuru vadībā savulaik tika ierakstītas tā sauktās oligarhu sarunas ar Aināra Šlesera piedalīšanos. Protestējot pret notiekošo, jūlijā darbu avīzē pameta ilggadējā žurnāliste Sandra Dieziņa. Komentējot notikušo, viņa Re:Baltica norādīja: “Tas ir viena ārštata autora darbs! Tie visi Toča darbi, likšana uz vāka notiek saistībā ar īpašniekiem. Manā darbā neviens pasūtījuma rakstus nav licis veidot, bet tas, kas notiek, reāli nav pieņemami.”

 (Lasiet rakstu Kam pieder…?)

“17.augusta Dienas Biznesa vāks ar kārtējo Sandra Toča komentāru par sorosītiem.”

Foto: db.lv

21.maijā S.Toča intervija Dienas Bizness ar Saskaņas tieslietu ministra kandidātu G.Grīnvaldu, kurš vēršas pret finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu. Ministre tobrīd skaļi nosodīja Latvijas banku saistību ar naudas atmazgāšanu.

Foto: db.lv

Re:Baltica novēroja, kā šorīt pēc tikšanās prom devās arī Sandris Točs un Guntars Grīnvalds. Pēdējais uz TVNET lūgumu sniegt komentāru neatsaucās. Točs īsziņā atbildēja: “Kā jūs varat zināt, ar ko un kur es runāju - vēl jo vairāk regulāri (!) - tā ir kāda nelikumīgi no specdienestiem iegūta informācija, vai arī jūs mani izsekojat?”

Video redzams, kā Točs (tumšā kreklā) dodas prom no tikšanās.

Šī rīta tikšanās nav nejaušība. Re:Baltica novēroja, ka visi kungi, izņemot Šleseru, šajā pašā vietā satikās arī pirmdien. Kā liecina Re:Baltica rīcībā esošā informācija, tikšanās šajā restorānā četrotnei notiek regulāri. Jūlija vidū Šlesers šeit arī tikās ar KPV LV deputāta kandidātu Didzi Šmitu, pirms viņš paziņoja par savu iešanu politikā. Vēlējies noskaidrot, vai Šlesers esot saistīts ar KPV LV, Šmits skaidroja Re:Baltica. Saņemtā atbilde liecinājusi, ka neesot.

Aktuālais šodien
Svarīgākais