Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Viendzimuma partnerattiecības Lielbritānijā atzīst ar likumu

LETA/DPA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Pirmdien Lielbritānijā stājās spēkā jauns likums, kas atļauj geju un lesbiešu pāriem veidot "civiltiesiskas partnerattiecības", un simtiem pāru kopš paša rīta stāvēja rindās pie pašvaldībām, lai likumīgi apzīmogotu savas attiecības. Kā liecina BBC veiktā aptauja, ir plānotas vismaz 1200 ceremoniju.

Pēc triju nedēļu gaidīšanas perioda, kas ir ekvivalents laulības uzsaukšanai baznīcā, pirmās ceremonijas saskaņā ar Civilās partnerības aktu notiks Ziemeļīrijā 19.decembrī, nākamajā dienā Skotijā un 21.decembrī Velsā.

Paredzams, ka to cilvēku vidū, kuri svinēs savu savienību 21.decembrī, būs mūziķis Eltons Džonss un viņa senais partneris Deivids Fērnišs.

Saskaņā ar likumu pāriem, kuri vēlas veidot partnerattiecības, jāreģistrē savs nodoms pašvaldībā. Atšķirībā no laulībām juridiskās partnerības dokumentu parakstīšanai nav jānotiek publiski.

Jaunais likums piešķir partneriem tādas pašas tiesības kā laulātiem pāriem nodokļu, pabalstu un mantošanas jautājumos.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu