Šodienas redaktors:
Artūrs Guds
Iesūti ziņu!

Kādas zobu plombas izvēlēties?.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Jums derētu vadīties ne tikai pēc estētikas vai finansiālajiem kritērijiem, bet arī padomāt, kuras būs nekaitīgākas veselībai.

Melnās un baltās plombas atšķiras ar vairākām īpašībām. Melnās ir “ilgmūžīgākas”, baltās – vieglāk “ielīmējamas” zobā. Baltās ir nemanāmākas, melnās – lētākas. Bet atcerieties - jūs tās nēsāsiet savā mutē gadiem ilgi. Kopš 1990. gada Eiropas zobārsti no zobiem izurbtās vecās melnās amalgamas plombas nedrīkst izmest parastajos atkritumos, jo – tās ir kaitīgas videi. Kas ir amalgama? 53% dzīvsudraba (indīgs) apt. 20% sudraba (indīgs) apt. 16% alvas (ļoti indīga) apt. 12% vara (indīgs) Šie elementi, ēdot karstus vai skābus ēdienus vai tīrot zobus ar fluoru saturošām zobu pastām, ķīmiskās reakcijās atbrīvojas no plombu virsmas, tiek norīti un gremošanas procesā pārvēršas par bīstamiem smago metālu savienojumiem. Savukārt dzīvsudraba izgarojumi mutes dobumā caur mutes gļotādu un plaušām iekļūst asinsritē un nonāk smadzenēs. Pēc melnās plombas ielikšanas ārsts jums norāda neēst divas stundas. Taču dzīvsudraba nemanāma izdalīšanās no saplombētā zoba notiks turpmākos 18-28 gadus. Iespējama gan mutagēna, gan neirotoksiska iedarbība uz organismu, vājinot nieru, aknu, plaušu, smadzeņu darbību, redzes pasliktināšanās, gremošanas traucējumi, aizvien biežākas galvassāpes, locītavu un muskuļu sāpes. Taču, tā kā saindēšanās ir nevis akūta, bet hroniska, slimības piezogas lēni un slimniekam pat prātā nenāk tās saistīt ar tik ikdienišķu lietu kā zobu plombas. Smagie metāli bojā pirmām kārtām centrālo nervu sistēmu. Tā kā ārstiem ne vienmēr ir pietiekamas zināšanas toksikoloģijā, viņi pacienta slimībām mēdz piedēvēt psihosomatisku izcelsmi, vārdu sakot - pacients "mazliet jucis". Tāpēc, kad zobārsts jums kārtējo reizi prasa: “Liksim balto vai melno?” – padomājiet labi! Vairāk par šo jautājumu varat lasīt http://home.t-online.de/home/Dachinierer/jaja/amalgam.htm

Komentāri
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu