Putins: Skripaļu lietā aizdomās turamie ir "civilpersonas"
"Es ceru, ka viņi paši pieteiksies un visu izstāstīs."

FOTO: SCANPIX

Krievija ir identificējusi divus vīriešus, ko Lielbritānija tur aizdomās par bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanu ar nervus paralizējošo vielu "Novičok", un viņi ir civilpersonas, trešdien paziņojis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

(Papildināta ziņa.)

"Mēs zinām, kas viņi ir, mēs esam viņus atraduši," ekonomikas forumā Vladivostokā pavēstīja Putins.

Taču, spriežot pēc Putina izteikumiem, vīrieši nav aizturēti. "Es ceru, ka viņi paši pieteiksies un visu izstāstīs. Tā visiem būtu labāk. Šeit nav nekā īpaša, nekā krimināla," teica Putins. "Tuvākajā nākotnē redzēsim."

"Viņi, protams, ir civilpersonas," norādīja Putins.

Lielbritānijas prokuratūra Skripaļu saindēšanas lietā ir izvirzījusi apsūdzības diviem Krievijas pilsoņiem, kurus uzskata par Krievijas militārā izlūkdienesta aģentiem. Prokuratūra un Skotlendjards uzskata, ka ir pietiekami daudz pierādījumu, lai izvirzītu apsūdzību abiem vīriešiem, kuri 2.martā ar Krievijas pasēm no Maskavas ielidoja Londonā, norāda BBC.

Lielbritānijas iekšlietu Sadžids Džavids brīdinājis, ka abi apmēram 40 gadus vecie vīrieši tiks aizturēti un saukti pie atbildības, ja izbrauks no Krievijas.

Lielbritānijas prokuratūra izdevusi Eiropas aresta orderi. Krievija savus pilsoņus neizdod, tāpēc Lielbritānija nav lūgusi to darīt.

Kā ziņots, Skripaļs un viņa meita Jūlija 4.martā Anglijas pilsētā Solsberi tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā. Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu "Novičok", kas ievesta Lielbritānijā viltotā "Nina Ricci" smaržu pudelītē.

FOTO: PA/Scanpix

Pēc trīs mēnešiem pudelīti netālajā Eimsberi atrada vietējais iedzīvotājs Čārlijs Roulijs. Viņš tika hospitalizēts, bet viņa partnere Dona Stērdžesa pēc saskarsmes ar indi nomira.

Londona un tās sabiedrotie Skripaļu saindēšanā vaino Krieviju, kas to kategoriski noliegusi.

Uz augšu
Back