Trešdien - «Ar velo uz darbu» diena; pie Brīvības pieminekļa sveiks riteņbraucējus

TVNET
Trešdien - «Ar velo uz darbu» diena; pie Brīvības pieminekļa sveiks riteņbraucējus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Evija Trifanova/LETA

Rīt, 19.septembrī, Rīgā notiks akcija "Ar velo uz darbu", kuras laikā jau no plkst.7 rītā notiks uzmundrinošs pasākums pie Brīvības pieminekļa, suminot iedzīvotājus, kas uz darbu brauc ar velosipēdu, un mudinot arī pārējos ikdienas gaitās doties videi un veselībai draudzīgi, TVNET informēja Eiropas Mobilitātes nedēļas organizatori.

«Ar velo uz darbu» diena ir viena no redzamākajām akcijām ikgadējā Eiropas Mobilitātes nedēļā, kuras šā gada īpašā tēma ir multimodalitāte jeb pārvietošanās, kombinējot dažādus pārvietošanās līdzekļus. 

Gudra pārvietošanās ir ieguvums kā katram iedzīvotājam atsevišķi, tā visai pilsētai kopumā. Tīrāks gaiss, vairāk kustību brīvā dabā, zemākas izmaksas un iespēja elastīgi mainīt maršrutu ir tikai dažas no gudras pārvietošanās priekšrocībām. Turklāt Rīgas izvietojums ir ļoti pateicīgs velobraukšanai, jo mikrorajoni atrodas ne tālāk par 8 kilometriem no centra, kas ir ar divriteni viegli pieveicams attālums.

Tādēļ «Ar velo uz darbu» dienā pilsētnieki tiek aicināti vismaz vienu dienu aizstāt automašīnu ar velosipēdu un izmēģināt - vai tiešām tas nav ērtāks pārvietošanās līdzeklis braucieniem uz darbu? 

Laika prognozes liecina, ka trešdien riteņbraukšanai būs īpaši patīkami laikapstākļi - saule gaisu uzsildīs līdz +24..+27 grādiem un nokrišņi šajā dienā nav gaidāmi.

Trešdienas rītā pie Brīvības pieminekļa no plkst.7 līdz 11 tiks sveikti visi, kuri ieradīsies videi un veselībai draudzīgā veidā – kājām, ar velosipēdu vai elektriskiem braucamrīkiem.

Baudot gardu rīta kafiju, saldumus un uzkodas, pasākuma apmeklētāji varēs iepazīties ar gaisa kvalitātes mērīšanas mobilo lietotni "Riga Airtext", izmēģināt elektroriteņus un elektroskūterus, vērot BMX freestyle paraugdemonstrējumus Toma Siliņa un jaunā alternatīvo un ekstrēmo sporta veidu centra "The Spot/Center" sportistu izpildījumā, kā arī savest kārtībā savu divriteni Erenpreiss velodarbnīcā un iegūt savā īpašumā "Stick with us" atstarojošās uzlīmes.

Plkst.9 tiks paziņoti Eiropas Mobilitātes nedēļas nacionālā konkursa uzvarētāji pašvaldību konkurencē, kā arī izvirzīti Eiropas mēroga konkursa dalībnieki.

Savukārt 9.20 intervijā ar Dānijas vēstnieku Hansu Brasku būs iespēja uzzināt, kādēļ šajā ziemeļvalstī ir tik attīstīta velokultūra un kādēļ dāņi, par spīti ziemeļnieciskam klimatam, pilsētās ir iecienījuši braukšanu ar velosipēdu. 

Eiropas Komisijas iniciēto pasākumu rīko Rīgas domes Satiksmes departaments ar Latvijas Riteņbraucēju apvienības - Veloriga.lv informatīvo atbalstu. Tas notiek Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros, kas tradicionāli norisinās no 16. līdz 22. septembrim un kuras norisi Latvijā koordinē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais