Kauņā uz pāvesta misi sapulcējušies vairāk nekā 100 000 cilvēku

Cilvēki klausās pāvesta misi Kauņā FOTO: 15min.lt

Kauņas Santakas parkā, kur svētdien notiek Romas katoļu baznīcas pāvesta Franciska vadītā mise, sapulcējušies vairāk nekā 100 000 cilvēku, paziņojuši organizatori.

Cilvēki parkā, kas atrodas pie Nemunas un Neres satekas, sāka pulcēties jau agrā rītā. Gaidot pāvestu, viņi skatījās dokumentālās filmas.

Pāvesta ierašanos klātesošie sagaidīja, gavilējot un mājot ar Lietuvas un Vatikāna karogiem.

Uz misi Kauņā ieradušies arī apmēram 1400 svētceļnieku no Latvijas, Polijas, Ukrainas, Baltkrievijas un Krievijas, kas nakti pavadījuši 12 vietējās skolās, ziņu aģentūrai BNS pastāstīja organizatori.

1993.gadā misi Kauņas Santakas parkā vadīja toreizējais pāvests Jānis Pāvils II.

Jau ziņots, ka pāvests Francisks  sestdien ieradās Lietuvā, sākot vizīti Baltijas valstīs.

Vizītes sākumā pāvests Viļņā tikās ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti, bet pēc tam Simona Daukanta laukumā pie prezidenta pils uzrunāja valdības un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus un diplomātiskā korpusa locekļus.

Vizītes pirmajā dienā pāvests arī apmeklēja Viļņas Žēlsirdības Dievmātes sanktuāriju Aušras vārtu kapelā, kur lūdzās kopā ar audžuģimenēm un ģimenēm, kas grib adoptēt bērnus, tikās ar jauniešiem Viļņas Katedrāles laukumā un apmeklēja Viļņas katedrāli.

Pēc mises Kauņas  katedrālē pāvests tiksies ar priesteriem, semināristiem un konsekrētajām personām.

Pēc tam pāvests atgriezīsies Viļņā, kur apmeklēs Okupāciju un brīvības cīņu muzeju, pieminekli ebreju geto upuriem un pieminekli padomju okupācijas upuriem, kur viņš kopā ar visiem sanākušajiem lūgsies par tiem, kas izcietuši ieslodzījumu vai atdevuši dzīvību par Lietuvas brīvību.

Pirmdien pāvests Francisks ieradīsies Latvijā. Plānots, ka vizītes laikā pāvests tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un uzrunās valsts augstākās amatpersonas, sabiedrības pārstāvjus un diplomātisko korpusu, noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa, piedalīsies ekumeniskā dievkalpojumā Rīgas Doma baznīcā un uzrunās klātesošos, bet pēc tam sveiks cilvēkus pie Svētā Jēkaba katedrāles.

Pēcpusdienā Francisks un viņu pavadošā delegācija dosies uz Aglonu, kur viņš celebrēs misi un uzrunās ticīgos Aglonas sanktuārija sakrālajā laukumā.

Pāvesta vizīti Baltijā otrdien noslēgs Igaunijas apmeklējums. Tallinā viņš tiksies ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu, kā arī ar valsts amatpersonām, uzrunās diplomātisko korpusu un tiksies ar jauniešiem Kārļa luterāņu baznīcā. Pēcpusdienā viņam Svētā Pētera un Pāvila baznīcā paredzēta tikšanās ar labdarības organizācijas "Caritas" pārstāvjiem, kam sekos mise ar pāvesta homīliju Tallinas Vabaduzes (Brīvības) laukumā.

Pāvests Francisks Lietuvu, Latviju un Igauniju apmeklē gadā, kad Baltijas valstis svin savu simtgadi.

Uz augšu
Back