Pāvesta vizīte kopumā Latvijai izmaksājusi € 1,16 miljonus

Pāvests Francisks ar "papamobili" ierodas Aglonas bazilikā FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Pāvesta Franciska vizītes nodrošināšana nodokļu maksātājiem izmaksājusi kopumā 1,16 miljonus eiro, pirmdien vēstīja LTV "Panorāma". 

Apkopojot iestāžu un institūciju pieprasījumus, valdība šos līdzekļus piešķīrusi no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. 

Pāvesta vizīte izmantota kā iespēja par valsts naudu savest kārtībā Aglonas baziliku - vairāk nekā puse no kopējiem līdzekļiem jeb 554 776 eiro piešķirti, lai labiekārtotu bazilikas teritoriju, atjaunotu ietves un terasi, veiktu dažādus apdares darbus un iegādātos apgaismes lampas. Piešķirot līdzekļus, valdība uzsvērusi, ka apmaksa tiks veikta tikai par darbiem, kas paveikti līdz 24.septembrim, pāvesta vizītes dienai. 

Vēl 95 790 eiro piešķirti Aglonas bazilikas draudzei, lai segtu ar pāvesta uzņemšanu saistītos izdevumus, bet 38 720 eiro pašvaldībai drošības un kārtības nodrošināšanai pasākumu laikā. 

Ievērojamas summas tērētas drošības pasākumiem - Aizsardzības ministrijai piešķirti 22 554 eiro, Valsts policijai - 15 127 eiro, Drošības policijai - 2500 eiro, bet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam - 2700 eiro. 

Vēl 42 580 eiro piešķirti robežsardzei pastiprinātai robežpunktu pārbaudei un Valsts prezidenta transportēšanai. 

Prezidenta kancelejai pāvesta vizītes dēļ no neparedzētiem līdzekļiem piešķirti 158 385 eiro , no kuriem 109 000 paredzēti preses centram, bet nepilni 50 000 helikoptera un transporta nodrošināšanai. 

Kā atzīmēja LTV "Panorāma", ministrijas no sava budžeta nav spējušas atrast un no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem pieprasījušas arī ļoti nelielas summas, piemēram 538 eiro pieprasījusi Zemkopības ministrija ūdens paraugu analizēšanai, bet Veselības ministrijai piešķirti 508 eiro dzeramā ūdens ķīmiskajai un mikrobioloģiskajai izmeklēšanai.  

Savukārt sabiedriskajiem medijiem pāvesta vizītes atspoguļošanai piešķirti kopumā 145 710 eiro, no tiem Latvijas televīzijai 105 500 eiro, bet Latvijas radio - 40 210 eiro. Līdzekļi bijuši nepieciešami pasākuma tiešraižu nodrošināšanai un raidījumu veidošanai. 

Uz augšu
Back