Ukraina par nelikumīgu pasu izsniegšanu izraida Ungārijas konsulu
Papildināts

FOTO: Sputnik/Scanpix

Ukraina devusi Ungārijas konsulam 72 stundas, lai atstātu valsti, apsūdzot konsulātu nelikumīgā Ungārijas pasu izsniegšanā Ukrainā dzīvojošajiem etniskajiem ungāriem, ceturtdien paziņojusi Ārlietu ministrija.

(Papildināta ziņa.)

Reaģējot uz Ukrainas soli, Ungārija nolēmusi izraidīt Ukrainas konsulu.

Kijeva apsūdzējusi Ungārijas konsulu, kas rezidē netālu no abu valstu robežas esošajā Berehovē, "darbībās, kas nav savienojamas ar konsulāro statusu".

Konsula izraidīšana ir kārtējais konflikts Ukrainas diplomātiskajās attiecībās ar Budapeštu, kura piedraudējusi bloķēt Kijevas centienus pievienoties Eiropas Savienībai (ES) un NATO.

"Mēs ceram, ka Ungārijas puse nākotnē atturēsies no jebkādiem nedraudzīgiem soļiem pret Ukrainu un ka tās amatpersonas nepārkāps Ukrainas likumus," teikts Ārlietu ministrijas paziņojumā.

Ukrainas ārlietu ministrs Pavlo Kļimkins jau trešdien "Facebook" paziņoja, ka Ungārijas pilsonības piešķiršana etniskajiem ungāriem Berehovē Kijevu "neiepriecina".

Kļimkins piebilda, ka tas "tikai sarežģī jau ne tā ideālās abu valstu attiecības".

Savukārt Ungārijas ārlietu ministrs Pēters Sijārto pavēstīja, ka izsaucis Ukrainas vēstnieku Budapeštā un paziņojis viņam, ka Ukrainas konsulam ir 72 stundas laika valsts pamešanai.

"Lai arī mēs vēlamies redzēt mūsu kaimiņu demokrātisku, mūsu ārpolitika nedod pozitīvus rezultātus. Ukraina turpina saasināt konfliktu," paziņoja Sijārto.

Budapeštas sašutumu pērn izsauca Ukrainas lēmums vidusskolās pāriet vienīgi uz ukraiņu valodu, un Ungārija paziņoja, ka abpusējās attiecības sasniegušas zemāko punktu kopš PSRS sabrukuma.

Uz augšu