Atbrīvotais mācītājs Bransons atstājis Turciju ASV militārajā lidmašīnā

Mācītājs Endrū Bransons ieradies Izmiras lidostā

FOTO: Reuters/ScanPix

Turcijā atbrīvotais amerikāņu protestantu mācītājs Endrū Bransons piektdien aizvests no šīs valsts ASV militārajā lidmašīnā, vēsta Turcijas plašsaziņas līdzekļi, atsaucoteis uz Bransona advokātu.

Pēc advokāta teiktā, Bransons kopā ar sievu izlidojis no Izmiras uz Vāciju, kur pavadīs divas dienas, bet pēc tam dosies uz ASV.

Bransona apcietināšana izraisīja bezprecedenta krīzi Vašingtonas un Ankaras attiecībās. ASV noteica pret Turciju sankcijas, kas veicināja būtisku Turcijas liras kursa kritumu.

Bransons   Turcijā  tika apsūdzēts par spiegošanu, saistību ar terorismu un par sadarbību ASV trimdā dzīvojošo musulmaņu sludinātāju Fetullu Gilenu.   Turcija  apsūdz Gilenu 2016.gada jūlijā notikušā neveiksmīgā puča organizēšanā pret prezidentu Redžepu Tajipu Erdoanu.

Tiesa piektdien atzina Braznsonu par vainīgu apsūdzībās par saistību ar terorismu piesprieda Bransonam trīs gadu viena mēneša un 15 dienu ilgu cietumsodu. Taču, ņemot vērā laiku, ko Bransons jau pavadījis nebrīvē un labo uzvedību tiesas procesa laikā, tiesa nolēma viņu atbrīvot, atceļot viņam noteikto mājas arestu un aizliegumu izbraukt no Turcijas.

Kopš jūlija Bransons atradās mājas arestā, bet pirms tam bija apcietinājumā.

Uz augšu