Pk, 9.06.2023.

Kučinskis: teju visas partijas var uzskatīt par zaudētājām

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 13
NDK komisijas vadītājs Māris Kučinskis
NDK komisijas vadītājs Māris Kučinskis Foto: Ieva Leiniša/LETA

Lai arī Jaunā konservatīvā partija (JKP) jau ir sākusi runāt par iespējamo atbildības sfēru sadalījumu topošajā valdībā, aizejošais premjers Māris Kučinskis (ZZS) uzskata, ka vēl ir stipri pāragri minēt, kurš būs nākamais premjers.

Kučinskis atteicās vērtēt, vai JKP līderis Jānis Bordāns un "KPV LV" līderis Aldis Gobzems būtu piemēroti premjera amatam. Pēc politiķa domām, pašlaik iet tikai pirmais valdības veidošanas etaps, kurā tiek saprasts tikai tas, kurš ar kuru spēj sastrādāties, bet ir stipri pāragri minēt, kurš valdību vadīs.

Kučinska vērtējumā, lai arī dažas partijas lepojas, ka tās aizvadītajās vēlēšanās ir uzvarējušas, realitātē nevienam politiskajam spēkam vērā ņemama pārsvara nav un patiesībā teju visus varot uzskatīt par zaudētājiem.

Politiķis uzsvēra, ka nākamā valdība būs stipri fragmentēta un tās vadītājam būs jāiegulda pamatīgs darbs politisko lēmumu saskaņošanā. Pie šādas sadrumstalotības ideāla valdība nav iespējama, vērtēja Kučinskis.

Viņš domā, ka būtu lietderīgi veidot plašu koalīciju un tos, kam ir pieredze, ņemt palīgā, nevis atstāt opozīcijā. Kučinskis nevēlējās runāt, kādas ministrijas Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vēlētos kontrolēt, ja pretēji Bordāna nostājai tomēr tiktu aicināta valdībā, vien pieminot, ka ZZS allaž ir bijis svarīgi uzņemties atbildību par zemkopības jomu.

Kučinskis paziņoja, ka noteikti nebūšot ministrs nākamajā valdībā un redz sev vietu nākamajā parlamentā. Savukārt runājot par ZZS nākotni, viņš paziņoja, ka "iepriecināt" nevienu nevarēšot un "šķelšanās ZZS nebūs".

Jautāts, cik ilgi ir iespējams strādāt bez apstiprināta valsts budžeta, Kučinskis norādīja, ka šāds gadījums Latvijā savulaik jau ir bijis, kad gada sākumā valsts dzīvoja ar vienu divpadsmito daļu no iepriekšējā gada budžeta.

Tajā pašā laikā Kučinskis atzīmēja, ka ir iespējams ar īpašu likumu novērst problēmas, kādas šādā gadījumā varētu rasties. "Tādu situāciju likumdevējs ir paredzējis," pauda premjers.

Viņš norādīja, ka 2019. gada sākumā, piemēram, budžetā nebūtu paredzēts finansējums skolotāju algām tādā apmērā, kādā tas ir nepieciešams, kā arī pašvaldībām finansējums būtu mazāks. "Šajā gadījumā janvārī problēmas būtu skolotājiem, jo no 1.septembra viņiem ir palielinātas algas. Tā nevar būt, ka janvārī skolotājiem pēkšņi būs mazākas algas - tas, protams, ir jāpārnes. Arī finansējums pašvaldībām, kas būtu mazāks, būtu pārnesams," sacīja premjers.

Vienlaikus Kučinskis atzīmēja, ka esošā valdība strādās, līdz tiks iecelta jaunā. "Jebkura valdība strādā, līdz to nomaina nākamā valdība, nevis vienkārši sēž un gaida," viņš teica.

Pašlaik ministrijas aizejošo ministru vadībā vēl gatavojot "mantojuma aprakstus" nākamajiem ministriem par darbiem, kas ir iesākti un būtu jāturpina. Kučinska vadītā valdība pagaidām atturēsies sūtīt uz Saeimu jaunas būtiskas likumdošanas iniciatīvas.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 13

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu