Krauze pēc tikšanās ar "KPV LV": Koalīcijas padomi varētu likvidēt "kaut vai šodien"
Papildināts

Zaļo un zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze FOTO: Edijs Pālens/LETA

Koalīcijas padomi varētu likvidēt "kaut vai šodien", ņemot vērā, ka šī institūcija sevi ir izsmēlusi, šodien pēc partijas "KPV LV" un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvju tikšanās sacīja ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Arī "KPV LV" Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems norādīja, ka sarunās apspriests tas, ka partijas programmā paustais par koalīcijas padomi ir īstenojams. "KPV LV" savā programmā solījusi koalīcijas padomes likvidēšanu.

Vaicāts par to, kā lēmumu pieņemšanā tiks iesaistīti Saeimas deputāti, Gobzems solīja, ka līdz ar konkrētā mehānisma izveidošanu, par to tiks paziņots. Viņš norādīja, ka tiks stiprināta parlamenta loma un atkārtoja, ka paredzēts stiprināt Ministru kabineta lomu un ministriju parlamentāro sekretāru atbildību.

Taujāts par JKP izteikto piedāvājumu darbam valdībā, "KPV LV" premjera kandidāts pauda, ka jau iepriekš politiskais spēks ir norādījis, ka šāds solis ir pārsteidzīgs un ka vispirms jāvienojas par darba plānu. Gobzems arī norādīja, ka jāsagaida rītdienas tikšanās ar JKP.

Politiķis cita starpā pieļāva, ka valdības veidošanas sarunās vēl varētu būt divi līdz četri sarunu apļi.

Komentējot ZZS nostāju reģionālās reformas jautājumos, Krauze norādīja, ka politiskais spēks vienmēr bijis par brīvprātības principa ievērošanu. Ņemot vērā ievēlētās partijas, šajā jautājumā ir jāvirzās uz priekšu un jāvienojas, kā tiek veiktas teritoriālās reformas. Politiķis norādīja, ka teritoriālajai reformai ir jānotiek.

Tāpat apspriests jautājums par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) likvidēšanu, bezrecepšu medikamentu cenu samazināšanu un par reģionālās reformas īstenošanu.

Krauze norādīja, ka šodien bijusi ļoti konstruktīva saruna. Paužot atbalstu koalīcijas padomes likvidēšanai, politiķis norādīja, ka svarīgākais, lai darba gaitā tiek saskaņoti viedokļi.

"KPV LV" pārstāvji cita starpā informēja, ka partijas un Jaunās konservatīvās partijas tikšanās paredzēta otrdien, 16.oktobrī, plkst.13 "KPV LV" birojā.

Kā ziņots, JKP piektdien paziņojusi par piedāvājumu citām partijām attiecībā uz atbildības jomu sadalījumu. JKP piedāvā veidot piecu partiju koalīciju bez ZZS un "Saskaņas".

Sev JKP jaunajā valdībā vēlētos premjera posteni, kā arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra un iekšlietu ministra krēslus.

Saskaņā ar minēto piedāvājumu "Attīstībai/Par!" tiktu trīs ministrijas - Finanšu ministrija, Labklājības ministrija un Veselības ministrija. Vēl trīs ministrijas pienāktos nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), kura saglabātu kultūras ministra amatu, kā arī tiktu pie Izglītības un zinātnes ministrijas un Zemkopības ministrijas vadības grožiem.

Partijai "KPV LV" JKP iecerējusi atvēlēt ekonomikas ministra un satiksmes ministra krēslus, bet "Jaunajai Vienotībai" - tieslietu ministra un aizsardzības ministra posteņus. Savukārt lēmums par Ārlietu ministrijas pārraudzību varētu tikt pieņems kopīgi. JKP līderis piebilda, ka gandrīz katrā nozarē vajadzīgas reformas, izņemot ārlietu jomu, līdz ar to koalīcijai būtu vienkārši vienoties par kopīgu kandidātu - bezpartejisku kandidātu ar labu reputāciju.

Uz augšu
Back