DP aizdomās par spiegošanu Krievijas labā aizturējusi Latvijas iedzīvotāju

Valsts policija un Drošības policija pilsētas ielās (Ilustratīvs foto)

FOTO: Agnese Gulbe / LETA

Drošības policija (DP) aizdomās par spiegošanu Krievijas labā aizturējusi kādu pensijas vecuma Latvijas iedzīvotāju, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Aizturēšana notikusi jau pagājušajā nedēļā, un vīrietim kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

Ar DP aģentūrai LETA patlaban nav izdevies sazināties.

Jau ziņots, ka iepriekšējos gados DP ierosināja divas lietas par spiegošanu Krievijas labā. Šogad Vidzemes rajona tiesa Madonā par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētajam Latvijas pilsonim piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu un atbrīvoja tiesas zālē.

Apsūdzētajam Jurijam Stilvem tiesa piesprieda trīs gadu nosacītu brīvības atņemšanu ar pārbaudes laiku uz trīs gadiem un sešiem mēnešiem. Apsūdzētais apcietinājumā atradās kopš pagājušā gada decembra, un sodā ieskaitīts šis apcietinājumā pavadītais laiks.

Savu vainu apsūdzētais atzina pilnībā.

Citā lietā DP 2016. gadā par spiegošanu Krievijas labā aizturēja AS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) ceļu meistaru Aleksandru Krasnopjorovu. Krasnopjorovs, pārfilmējot no LDz videonovērošanas sistēmām tiešsaistes režīmā un video arhīviem, nelikumīgi ieguva ziņas par NATO militārās tehnikas pārvietošanos Latvijas teritorijā.

Krasnopjorovam šogad maijā tika piespriests cietumsods uz vienu gadu un sešiem mēnešiem, piespiedu darbs 60 stundas un probācijas laiks uz vienu gadu un sešiem mēnešiem. Ja šāds spriedums stāsies spēkā, tad soda termiņā tiks ieskaitīts apcietinājumā pavadītais laiks no 2016. gada oktobra līdz 2018. gada janvārim.

Prokuratūra gan par spriedumu iesniegusi protestu, kurš būs jāskata Zemgales apgabaltiesai.

Uz augšu