Pk, 22.09.2023.

Klintonei un Obamam nosūtīti spridzekļi

Papildināts
TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2
Foto: AP/Scanpix

Pasta sūtījumos, kas saņemti ASV bijušās valsts sekretāres Hilarijas Klintones un bijušā prezidenta Baraka Obamas birojos, atrasti spridzekļi, trešdien pavēstīja Savienoto Valstu Slepenais dienests.

Vienlaikus telekanāls CNN paziņoja, ka aizdomīga sūtījuma dēļ evakuēts tā Ņujorkas birojs.

Slepenais dienests noraidījis ziņu par Baltajam namam adresēta spridzekļa pārtveršanu.

Aizdomīga paka nosūtīta arī Obamas administrācijas ģenerālprokuroram Ērikam Holderam, tomēr uz tās bijusi aplama adrese, un tā nogādāta uz kongresmenes Debijas Vasermanes-Šulcas biroju Floridā, jo tas norādīts kā nosūtītāja adrese, pavēstīja avoti likumsargu struktūrās.

"Time Warner" centrā Ņujorkā, kur atrodas CNN birojs, pārtvertajā sūtījumā bijusi caurule un vadi un tiesībsargājošās iestādes to uzskata par reālu spridzekli. Spridzeklis bijis adresēts bijušajam Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktoram Džonam Brenanam, kurš regulāri sniedz komentārus telekanālam un asi kritizē prezidentu Donaldu Trampu.

CNN prezidents Džefs Zakers pavēstījis, ka kompānija piesardzības dēļ pārbauda tās birojus pasaulē.

Aizdomīgos sūtījumus Klintonei un Obamam pārtvēris Slepenais dienests, kas aizsargā pašreizējās un bijušās ASV valdības amatpersonas.

Viens ticis nosūtīts Klintonei un atrasts viņas mājā Vestčesteras apgabalā, Ņujorkas štatā, teikts Slepenā dienesta paziņojumā.

Sūtījumu, kas adresēts Obamam, Slepenā dienesta darbinieki pārtvēruši Vašingtonā.

Sūtījums, kas bija adresēts Hilarijai Klintonei, saņemts 23.oktobrī.

Savukārt Obamam adresētais sūtījums saņemts 24.oktobrī.

"Pakas kārtējo pasta pārbaudes procedūru laikā uzreiz tika identificētas kā potenciāli spridzekļi, un šīs situācijas tika atbilstoši atrisinātas," teikts paziņojumā.

Nav pastāvējis risks, ka Klintone vai Obama varētu sūtījumus saņemt. Incidenta laikā Klintone atradusies Floridā, taču mājās atradies viņas vīrs, eksprezidents Bils Klintons.

Slepenais dienests veic izmeklēšanu, lai noskaidrotu, kas pakas nosūtījis.

Ierīces bijušas līdzīgas tām, kas pirmdien tika atrastas miljardiera Džordža Sorosa mājās.

Pēc aizdomīgās pakas atrašanas Sorosa fonds pauda nopēlumu "naida retorikai", kas dominē ASV politikā.

Avots tiesībsargu struktūrās norādīja, ka sūtījumi Sorosam ievietoti pasta kastē, nevis sūtīti pa pastu.

Baltais nams nosodījis spridzekļu nosūtīšanu Obamam un Klintonei.

"Šie iebiedēšanas akti ir nožēlojami un ikviens atbildīgais atbildēs pēc visas likuma bardzības," paziņoja Baltā nama preses pārstāve Sāra Sandersa.

Klintone, reaģējot uz ziņām, ka viņai un citiem prominentiem demokrātiem sūtīti spridzekļi, trešdien norādīja, ka Amerikai šīs ir "satraucošs laiks".

"Ar mums viss ir kārtībā, pateicoties Slepenā dienesta darbiniekiem, kas pārtvēra mums adresēto paku labu laiku pirms tā bija nonākusi mūsu mājās," piebilda Klintone.

"Bet šis ir satraucošs laiks, vai ne? Un šis ir lielas sašķeltības laiks, un mums ir jādara viss, ko mēs varam, lai mūsu valsti vienotu."

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais