JKP līderis kritizē Kalnmeieru, Straumi un citus drošības iestāžu vadītājus (11)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jēkabs Straume
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jēkabs Straume Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderis Jānis Bordāns kritiski vērtē vairāku izmeklēšanas un drošības iestāžu vadītāju darbu.

Intervijā telekanālā LNT Bordāns atturējās saukt amatpersonu uzvārdus, kuru nomaiņu vēlētos, taču atzina, ka brīdī, kad pienāks šo personu pilnvaru termiņa beigas, JKP vēlēšoties pamatīgi pavērtēt, vai viņiem turpināt darbu.

Runājot jau par konkrētiem cilvēkiem un vērtējot ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera darbu, Bordāns izteicās, ka viņa darbības efektivitāti varot apšaubīt, jo saistībā ar atsevišķām lietām esot saredzami apšaubāmi lēmumi ar, iespējams, politiskiem motīviem. Kalnmeiers pašlaik aizvada otro termiņu ģenerālprokurora amatā, kas beigsies 2020.gadā, un uz trešo termiņu nemaz nevarēs kandidēt, jo to liedz likums.

Bordāns kritiski vērtēja arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja Jēkaba Straumes darbu, kurš gan amatā atrodoties neilgi, bet viņa vadīto iestādi pametot kvalificēti darbinieki.

Savukārt par Drošības policijas (DP) vadītāja Normunda Mežvieta darbību Bordāns tieši neatbildēja, bet izteicās, ka varbūt tieši no šejienes nākot iebildes pret JKP politiķi, bijušo KNAB un DP darbinieci Jutu Strīķi iekšlietu ministra amatā.

Bordāns solīja, ka politisku ielikteņu iekšlietu iestāžu vadītāju amatos nebūšot, bet cilvēkus, kas varētu nākt šo dienestu vadībā, atturējās nosaukt, jo par to partijā šādā līmenī neesot runāts.

Bordāns atzina, ka partija vēlas Strīķi redzēt tieslietu vai iekšlietu ministra amatā, un viņš neesot dzirdējis nopietnus argumentus pret viņu. Ja JKP valdībā dotu kādu no šiem amatiem, bet iebilstu tieši pret Strīķi, tad "tas mums būtu nesaprotami un mēs prasītu paskaidrojumus", piebilda Bordāns.

Komentāri (11)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais