S, 25.03.2023.

Tavars par ZZS zaudējumu vēlēšanās: partijai jāmaina komunikācija

TVNET/LETA
Tavars par ZZS zaudējumu vēlēšanās: partijai jāmaina komunikācija
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7
Edgars Tavars
Edgars Tavars Foto: Ieva Čīka/LETA

No 13.Saeimas vēlēšanās piedzīvotā zaudējuma Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) vissvarīgākais ir gūt mācību un izdarīt nopietnus secinājumus attiecībā uz komunikāciju un attieksmi pret sabiedrību, aģentūrai LETA sacīja ZZS valdes loceklis, Latvijas Zaļās partijas (LZP) valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Pēc viņa domām, ZZS komunikācijas veids noveda pie attiecīgajiem rezultātiem, un pamatproblēma ir, ka politiskā spēka pārstāvji nespēja pielāgoties sabiedrības pieprasījumam, kā jānotiek informācijas sniegšanai. Politiķiem ir jāmāk pastāstīt par padarīto, un viņi nevar kļūt lepni, jo "lepnība nogalina" un liek partijām pievienoties citiem "lieliem, vareniem kapakmeņiem politikā", kuri savulaik veica "lielas, diženas" reformas, pauda Tavars.

LZP valdes priekšsēdētājs norādīja, ka, lai gan priekšvēlēšanu komunikācijā piedalījās daudzi pieredzējuši politiķi, tomēr nebija skaidrs vēstījums, un katrā vēlēšanu apgabalā tika rīkotas dažādas kampaņas. Politiķis atzina, ka ZZS neprata pielāgoties mainīgajiem apstākļiem. Viņš daļēji piekrīt kāda kolēģa izteiktajam apgalvojumam, ka 13.Saeimas vēlēšanu kampaņa bija balstīta "uz decibeliem" jeb to, "kas skaļāk bļauj", cik ir godīgs un labs.

ZZS valdes loceklis norādīja, ka zina atsevišķus cilvēkus, kuri iepriekš bija balsojuši par Zaļo un zemnieku savienību un, redzot, ka dzīve lēnām virzās uz labo pusi, neatnāca uz vēlēšanām. Tāpat ir sabiedrības daļa, kas nav sajutusi uzlabojumus, un kas nobalsoja par jaunajiem politiskajiem spēkiem, pauda Tavars.

Politiķis norādīja, ka no LZP puses vēl lielāks akcents ir jāliek uz vides aizsardzību, dabas un tautas dzīvotspēju, obligātās iepirkuma komponentes sistēmas izlabošanu. Vaicāts par izskanējušo kritiku, ka LZP nav pietiekami "zaļa", politiķis norādīja, ka Zaļās partijas iekšienē ir bijušas ļoti asas diskusijas par dažādiem nepieciešamajiem soļiem, un diskusiju rezultātā politiskais spēks ir vienojies par atbalstu depozīta sistēmas ieviešanai, iepriekš partija esot apturējusi piejūras mežu cirsmu veidošanu, kā arī atbalstījusi pastiprinātu kontroli pesticīdu izmantošanai lauksaimniecībā. LZP paveiktais nav pietiekami plaši izklāstīts un izskaidrots, pauda Tavars.

Zaļā partija neformālā sanāksmē sestdien, 3.novembrī, apspriedīs vēlēšanu rezultātus un tālākos darba uzdevumus.

Zaļo un zemnieku savienības pamatpartijas ir LZP un Latvijas Zemnieku savienība.

ZZS 13.Saeimas vēlēšanās ieguva 11 mandātus, kas ir par desmit mazāk, nekā 12.Saeimā, kur politiskajam spēka ir 21 deputāta vieta.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu