O, 28.03.2023.

Sociālajiem partneriem vairākos jautājumos sakrīt redzējums ar "Attīstībai/Par!"

TVNET/LETA
Sociālajiem partneriem vairākos jautājumos sakrīt redzējums ar "Attīstībai/Par!"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Apvienības "Attīstībai/Par!" līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.
Apvienības "Attīstībai/Par!" līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts. Foto: Edijs Pālens/LETA

​Sociālajiem partneriem - Latvijas Darba devēju konfederācijai (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai (LBAS) - ir kopējs redzējums ar apvienību "Attīstībai/Par!" (AP) par valsts attīstības prioritārajiem jautājumiem, aģentūra LETA uzzināja pēc pušu tikšanās otrdien.

LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs pēc tikšanās atzīmēja, ka puses ir vienisprātis par prioritārajiem turpmāk darāmajiem darbiem. "Mums, faktiski, absolūti sakrīt prioritātes vai fokuss par turpmāko valsts attīstību," sacīja Gavrilovs, uzsverot, ka ir būtiski arī sekot līdzi globāli notiekošajiem procesiem. Arī par to puses ir vienisprātis.

Viņš pauda cerību, ka politiskās partijas spēs savstarpēji komunicēt un veidot uz Latvijas valsts attīstību, izaugsmi, nodarbinātības veicināšanu un labklājības celšanu vērstu dialogu.

LBAS vadītājs Egils Baldzēns pastāstīja, ka sociālo partneru un AP sarunās veidojās nopietna diskusija par veselības aprūpes finansēšanas likumu, par ko ir vienprātība, ka tas jāuzlabo. Arī viņš uzsvēra, ka saredz laba sociālā dialoga potenciālu ar apvienību "Esam pārliecināti, ka ar AP varēsim diskutēt brīdī, kad tiks izšķirti svarīgi jautājumi, un arī mūsu viedoklis tiks uzklausīts," viņš sacīja.

AP līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts pēc tikšanās norādīja, ka ar darba devēju, arodbiedrību pārstāvjiem ir kopīga izpratne par galvenajiem problēmjautājumiem, kas Latvijā jārisina, lai valsts attīstītos un attīstība būtu straujāka. Viņš skaidroja, ka šie jautājumi ir saistīti ar veselības aprūpi, izglītību, darbaspēka pieejamību, ekonomikas transformāciju lielākas pievienotās vērtības un augstākas produktivitātes virzienā.

Pēc viņa sacītā, AP ir radies labs profesionāls kontakts ar sociālajiem partneriem un apvienība ir spējīga un gatava atvērti sarunāties par kopīgi konstatētiem valsts problēmjautājumiem un mērķiem, profesionāli un kompetenti.

Kā ziņots, pašlaik valdības veidošanas sarunās iniciatīvu uzņēmušies trīs politiskie spēki - "KPV LV", JKP un apvienība "Attīstībai/Par!".

Pagaidām gan sarunās nav iezīmējies konkrēts premjera kandidāts, par kuru varētu vienoties partijas, kā arī nav skaidrs koalīcijas sastāvs. Vienlaikus visas partijas, kas piedalās valdības veidošanas sarunās, izslēdz iespēju veidot valdību ar "Saskaņu".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais