O, 28.03.2023.

Urbanovičs: jaunā Saeima pārsteigs katru dienu

TVNET/LETA
Urbanovičs: jaunā Saeima pārsteigs katru dienu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 18
Jānis Urbanovičs
Jānis Urbanovičs Foto: Ieva Leiniša/LETA

Jaunais parlamenta sasaukums būs "visinteresantākā Saeima, kas pārsteigs katru dienu", uzskata opozīcijas partijas "Saskaņa" līderis Jānis Urbanovičs.

Vērtējot partiju sarunas par koalīciju un Saeimas vadību, Urbanovičs aģentūrai LETA sacīja, ka līdz pirmajai jaunā sasaukuma sēdei var notikt vēl ļoti daudz kas.

"Mums nav ne mazākā priekšstata par to, ko darīs citi. Mēs tik daudz ko esam jau pieredzējuši un dzirdam tik daudz pretrunīgas informācijas, ka turpinām par visu brīnīties," norādīja politiķis.

Viņš apliecināja, ka "Saskaņa" darbam Saeimas Prezidijā virzīs deputātu Andreju Klementjevu.

"Mums tuvojas visinteresantākā Saeima, kas pārsteigs katru dienu," uzskata Urbanovičs, piebilstot, ka šis būs "visvairāk uz improvizāciju vērstais" parlaments.

Politiķis ironizēja, ka "Saskaņai" ir "privilēģija būt izstumtajiem" šajā procesā. "Lūdzu par visu, kas ar jums notiks, tuvākajos četros gados neizsakiet pretenzijas "Saskaņai"," norādīja Urbanovičs.

Taujāts, vai "Saskaņai" pašai nevajadzētu būt aktīvākai sarunās, Urbanovičs pauda viedokli, ka "Saskaņai" nevar pārmest nespēju sarunāties.

Kā ziņots, politiskajiem spēkiem joprojām nav vienošanās par to, kādas partijas būs pārstāvētas Saeimas Prezidijā, kā arī nav skaidrības par konkrētām amatpersonām.

Valdības veidošanas sarunās iniciatīvu uzņēmušies trīs politiskie spēki, kuri iepriekš parlamentā nebija pārstāvēti, - "KPV LV", Jaunā konservatīvā partija (JKP) un "Attīstībai/Par!" (AP). "KPV LV" premjera amata kandidāts ir Aldis Gobzems, JKP - Jānis Bordāns, bet AP - Artis Parbiks.

Pagaidām gan sarunās nav iezīmējies konkrēts premjera kandidāts, par kuru varētu vienoties partijas, kā arī nav skaidrs koalīcijas sastāvs. JKP uzsver, ka nesadarbosies ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), bet pārējie sarunās iesaistītie politiskie spēki mudina veidot plašāku koalīciju kopā ar ZZS. Vienlaikus gan trīs Saeimas jaunpienācēji, gan pašreizējās koalīcijas partijas noraida iespēju sadarboties ar "Saskaņu", veidojot valdību.

Savukārt Valsts prezidents Raimonds Vējonis vispirms tika norādījis, ka 13. Saeimā ievēlēto partiju darbs pie jaunās koalīcijas veidošanas vērtējams kā neapmierinošs, bet vēlāk izteicās, ka zināms progress ir redzams, lai arī partijām priekšā esot vēl intensīvas sarunas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais