Atkārtoti izdos pirmo Anša Cīruļa 1918. gadā radīto pastmarku

FOTO: Latvijas Pasts

Sagaidot Latvijas valsts simtgadi un atzīmējot Latvijas brīvvalsts pasta uzņēmuma dibināšanas simto gadadienu, "Latvijas pasts" atkārtoti emitēs Latvijas pirmo pastmarku, kas izdota 1918. gada 18. decembrī, aģentūru LETA informēja "Latvijas pasta" pārstāve Vineta Danielsone.

Pastmarkas autors ir mākslinieks Ansis Cīrulis, kurš radījis arī Latvijas karoga standartu. Uz pastmarkas attēlota Anša Cīruļa vīzija par Latvijas valsts ģerboni. Atkārtoti izdotā pastmarka atbilst oriģinālās pastmarkas metam, izņemot tajā norādītos gadskaitļus, kas jaunajā pastmarkas variantā iezīmē valsts simtgadi, kā arī pastmarkas nominālvērtību, kas 1918.gadā bija piecas kapeikas.

Pastmarkas "Latvijas Republikas pirmajai pastmarkai - 100" nominālvērtība ir 0,54 eiro, kas atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Pastmarkas tirāža ir 150 000 eksemplāru. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1000 eksemplāru tirāžā, un tās dizaina veidotājs ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2018. gada 16. novembrī Rīgas 50. pasta nodaļā Stacijas laukumā 2, tirdzniecības centrā Origo, no plkst. 8 līdz 19.

Pirmā neatkarīgās Latvijas valsts pastmarka tika izdota 1918. gada 18. decembrī, un tā tika drukāta uz vairs neizmantotām vācu impērijas armijas ģenerālštāba karšu loksnēm.

Savukārt mūsdienās tapušās aploksnes vizuālajā noformējumā izmantots 1918. gada 18. decembrī pa pastu sūtītas pastkartes oriģināls ar pirmo jaunās Latvijas valsts pastmarku, bet aploksnes fonā redzams vācu armijas izdotās kartes fragments, uz kuras tika drukāta Latvijas Republikas pirmā pastmarka.

Uz augšu