Islandes prezidentam Latvijā pasniegs Triju Zvaigžņu ordeni

Islandes prezidents Gudni Jouhannessons

FOTO: AFP/SCANPIX

Islandes prezidentam Gudni Jouhannessonam, kurš šodien ieradīsies darba vizītē Latvijā, nolemts piešķirt Triju Zvaigžņu ordeni, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Lēmumu piešķirt Islandes prezidentam Triju Zvaigžņu ordeņa I šķiru un iecelt viņu par ordeņa lielkrusta komandieri 14.novembrī pieņēmis Ordeņu kapituls.

Ordenis Islandes prezidentam tiks pasniegts viņa vizītes laikā Latvijā.

Kā ziņots, valsts vizīte Latvijā Islandes prezidentam paredzēta no šodienas līdz 18. novembrim.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, šodien ar Jouhannessonu tiksies Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Abi svinīgā ceremonijā noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa, fotografēsies un apmainīsies dāvanām. Plānotas arī abu prezidentu divpusējas sarunas un paziņojums presei.

Pēc tikšanās ar amatpersonām Islandes prezidents uzstāsies ar lekciju Latvijas Universitātes Mazajā aulā. Vizītes pirmās dienas noslēgumā abu valstu prezidenti apmeklēs koncertu "Mūsu Operai 100", kas notiks cikla "Dzimuši Latvijā" ietvaros Latvijas Nacionālajā operā un baletā.

Sestdien, 17. novembrī, Islandes prezidents apmeklēs muzeju kopizstādi "Latvijas Gadsimts" Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, bet pēcpusdienā piedalīsies Islandes vēstniecības un Islandes goda konsulāta Latvijā rīkotajā seminārā par Islandes-Latvijas sadarbību biznesa, kultūras un izglītības jomās.

Svētdien, 18. novembrī, Islandes prezidents kopā ar citiem augstiem viesiem piedalīsies Latvijas valsts simtgadei veltītajos svinīgajos pasākumos.

Islande bija pirmā valsts pasaulē, kura 1991. gadā oficiāli atzina Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.

Uz augšu