Lietuvas tiesā nonākusi Krievijas spiega lieta

LETA/BNS
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: BNS foto/Scanpix

Lietuvas tiesā nonākusi Lietuvas pilsoņa lieta, kurš tiek turēts aizdomās par spiegošanu Krievijas labā, otrdien paziņoja prokuratūra.

Šo 1974.gadā Krievijā dzimušo vīrieti bija savervējis Krievijas izlūkdienests tādu uzdevumu veikšanai, kas saistīti ar informācijas vākšanu un tās nodošanu ārvalsts izlūkdienestam, paziņoja Lietuvas prokurori.

Iegūtie pierādījumi ļauj uzskatīt, ka aizdomās turamais no 2015.gada līdz 2017.gada decembrim savācis un nodevis informāciju par Lietuvas jūras spēkiem, NATO karakuģiem un to militāro aprīkojumu, Klaipēdas pilsētu un Klaipēdas jūras ostas infrastruktūru, tai skaitā tādu, kas ir stratēģiski svarīga Lietuvas nacionālajai drošībai.

Šis Lietuvas pilsonis arī tiek turēts aizdomās par to, ka vācis informāciju par sašķidrinātās dabasgāzes termināli Klaipēdā, Lietuvas valsts uzņēmumu "Klaipedos nafta", infrastruktūru, rezervuāriem, drošības sistēmām un to izmaiņām.

Pierādījumi par šīs personas nelikumīgajām darbībām, tai skaitā informācijas vākšanu un nodošanu izlūkdienesta pārstāvim, tika iegūti pretizlūkošanas operācijā, kuru veica Lietuvas Aizsardzības ministrijas Otrais operatīvo dienestu departaments.

Pērnā gada decembrī tika sākta pirmstiesas izmeklēšana, balstoties uz iegūtajiem pierādījumiem. Prokurori uzsvēra, ka aizdomās turamais nav vācis vai nodevis slepenus dokumentus, tomēr viņa darbības ir uzskatāmas par noziedzīgām, jo viņš darbojies pēc ārvalsts izlūkdienesta rīkojumiem.

Ir arī pierādījumi, ka aizdomās turamais veicis citus uzdevumus, tostarp mēģinājis sadraudzēties ar Lietuvas karaflotes personālu un iegūt tā uzticību.

Lai gan šis Lietuvas pilsonis kontaktējās ar ārvalsts izlūkdienestu īpašas konspirācijas apstākļos, Lietuvas amatpersonām izdevās to konstatēt. Šo kontaktu laikā viņam tika doti uzdevumi un norādījumi par informācijas vākšanu, šifrēšanas metodēm un aizsardzības pasākumiem, kas jāizmanto informācijas vākšanas laikā.

Aizdomās turamajam draud cietumsods līdz 15 gadiem.

Lietuvā kopš 2014.gada 12 cilvēki ir pieķerti spiegošanā, un pieciem jau ir piespriesti cietumsodi.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu