Sv, 25.09.2022.

Saūda Arābijas ministrs: Hašogi lietā kroņprincis ir "sarkanā līnija"

LETA/AFP
Saūda Arābijas ministrs: Hašogi lietā kroņprincis ir "sarkanā līnija"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

ASV dzīvojušā saūdarābu žurnālista un Rijādas kritiķa Džamala Hašogi slepkavības lietā Saūda Arābijas kroņprincis Mohammeds bin Salmans ir "sarkanā līnija", brīdināja Saūda Arābijas ārlietu ministrs Adels al Džubeirs.

Aicinājumi saukt kroņprinci pie atbildības par šaušalīgo Hašogi slepkavību netiks pieciesti, trešdien sacīja ministrs.

"Saūda Arābijā mūsu vadība ir "sarkanā līnija". Divu svēto mošeju aizbildnis [karalis Salmans] un kroņprincis ir "sarkanā līnija", britu raidorganizācijai BBC sacīja Džubeirs.

"Viņi reprezentē katru Saūda Arābijas pilsoni, un katrs Saūda Arābijas pilsonis reprezentē viņus. Un mēs necietīsim nekādas diskusijas par kaut ko, kas noniecina mūsu monarhu un kroņprinci."

GALERIJA: Žurnālista Džamala Hašogi slepkavības izmeklēšanas lieta

Džubeirs pauda pārliecību, ka kroņprincis slepkavībā nav iesaistīts.

"Mēs to esam pauduši pavisam skaidri. Mēs veicam izmeklēšanas, un mēs sodīsim indivīdus, kas par to ir atbildīgi," viņš sacīja.

Ministrs mudināja Turciju sniegt visus pierādījumus un beigt nopludināt informāciju.

Džubeirs sacīja, ka slepkavība bijusi "neautorizēta" izlūkdienesta amatpersonu operācija.

Viņš arī norādīja, ka iespējamās ASV sankcijas būtu tuvredzīgas.

ASV dzīvojušais laikraksta "The Washington Post" līdzstrādnieks un Saūda Arābijas kroņprinča bin Salmana kritiķis Hašogi 2.oktobrī tika nogalināts Saūda Arābijas konsulātā Stambulā, kur viņš bija ieradies, lai saņemtu laulībām ar Turcijas pilsoni nepieciešamos dokumentus.

Saūda Arābija sākotnēji noliedza, ka tai būtu jebkas zināms par to, kas noticis ar Hašogi, bet vēlāk apgalvoja, ka 59 gadus vecais žurnālists konsulātā Stambulā zaudējis dzīvību dūru cīņā, līdz visbeidzot atzina, ka žurnālists nogalināts ar iepriekšēju nodomu pastrādātā slepkavībā. Saūda Arābijas prokuratūra noliegusi, ka kroņprincis būtu saistīts ar Hašogi slepkavību.

Atbilstoši ASV mediju ziņām Centrālā izlūkošanas pārvalde guvusi pārliecinošus pierādījumus, ka Saūda Arābijas kroņprincis un faktiskais valdnieks bijis iesaistīts slepkavībā.

GALERIJA: Piemin noslepkavoto Žurnālistu Džamalu Hašogi

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans šomēnes publikācijā laikrakstā "The Washington Post" pauda pārliecību, ka pavēle nogalināt Hašogi nākusi no Saūda Arābijas valdības "visaugstākajiem līmeņiem".

Kā publikācijā uzsvēra Erdoans, viņš netic, ka slepkavībā būtu vainojams Saūda Arābijas karalis Salmans. Zīmīgā kārtā par kroņprinci viņš šajā saistībā neizteicās.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu