Lietuvas premjers nomainīs trīs ministrus
Papildināts

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis

FOTO: BNS foto/Scanpix

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis pirmdien paziņojis, ka nomainīs trīs savas valdības locekļus - kultūras ministri, izglītības un zinātnes ministri un vides ministru, vienlaikus uzsverot, ka viņa lēmums nav saistīts ar skolotāju streiku vai protestiem pret mežu izciršanu aizsargājamajās teritorijās.

(Papildināta ziņa.)

"Ir jomas, kurās es gribētu redzēt lielāku izrāvienu, lielāku dinamiku, lielāku apņēmību. Tādēļ gribu jums paziņot, ka šodien esmu pieņēmis lēmumu nomainīt trīs šīs valdības ministrus - izglītības un zinātnes ministri Jurgitu Petrauskieni, kultūras ministri Liānu Ruoķīti-Jonsoni un vides ministru Ķēstuti Navicku," valdības vadītājs sacījis žurnālistiem.

"Es tiešām uzticos šiem ministriem, nevaru teikt, ka viņi slikti strādājuši. Jā, kļūdas ir bijušas, bet par kļūdām atbildam mēs visi. Labāk ir darīt un reizēm kļūdīties, nekā imitēt darbu vai vispār neko nedarīt," viņš izteicies, piebilstot, ka ar ministru nomaiņu vēlas dot jaunu impulsu reformām.

Skvernelis arī norādījis, ka par savu lēmumu nav iepriekš brīdinājis prezidenti Daļu Grībauskaiti, kura saskaņā ar Lietuvas konstitūciju pēc premjera ieteikuma ieceļ un atlaiž ministrus. Oficiālus ieteikumus par ministru atlaišanu viņš prezidentei solījis iesniegt trešdien.

Grībauskaite paziņojusi, ka atbalsta Skverneļa lēmumu nomainīt izglītības un zinātnes ministri Jurgitu Petrauskieni, bet attiecībā uz kultūras un vides ministru nomaiņu vēlas dzirdēt pamatojumu.

"Izglītības un zinātnes ministres atlaišanai prezidente piekrīt, bet attiecībā uz abiem pārējiem ministriem gribēs dzirdēt argumentus un iemeslus," ziņu aģentūrai BNS sacījusi Grībauskaites padomniece Daiva Ulbinaite.

Līdz ar šo ministru atlaišanu pirms diviem gadiem izveidotajā Skverneļa valdībā būs nomainījušies kopskaitā jau seši ministri. Konstitūcijā paredzēts, ka, nomainoties vairāk nekā pusei no četrpadsmit valdības ministriem, valdībai no Seima jāsaņem jaunas pilnvaras turpināt darbu vai arī jāatkāpjas.

"Mēs esam gatavi pārbaudīt, vai Seims mums uzticas, ja tas vajadzīgs," paziņojis premjers, bet uzsvēris, ka pats nedomā atkāpties.

Vienlaikus Skvernelis nav devis nedz apstiprinošu, nedz noliedzošu atbildi uz žurnālistu jautājumu, vai viņš gatavojas kandidēt nākamā gada maijā paredzētajās Lietuvas prezidenta vēlēšanās.

"Valdība ir noskaņota strādāt, (..) laika līdz vēlēšanām nav daudz, jāpieaicina ļoti spēcīgi ministri, un es saprotu, ka cilvēki (..) ne pārāk vēlēsies nākt. Es pat nešaubos, ka mums, šai valdībai, būs iespēja strādāt vēl divus gadus," viņš piebildis.

Uz augšu