Pabriks: Gobzema mērķis bija nevis uzvarēt šajās vēlēšanās, bet "iet uz ārkārtas vēlēšanām"

Artis Pabriks

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Alda Gobzema (KPV LV) galvenais mērķis bija nevis uzvarēt šajās vēlēšanās, bet "iet uz ārkārtas vēlēšanām",  tā intervijā Latvijas Radio sacīja trešais premjera amata kandidāts Artis Pabriks ("Attīstībai"/"Par!")

"Gobzems nebija derīgs kā premjera kandidāts. Šeit jāpiekrīt tam, ko teica Juta Strīķe, ka Gobzems bija KPV LV iedēta "dzeguzes ola". Domāju, ka Gobzema galvenais mērķis bija nevis uzvarēt šajās vēlēšanās, bet iet uz ārkārtas vēlēšanām," sacīja Pabriks.

Pabriks arī atzīmēja, ka sabiedrība un politiķi ir noguruši no bezrezultāta valdības veidošanas sarunām, un Latvijas valsts šobrīd atgādina automašīnu, kas ripo ar izslēgtu dzinēju.

"Ar katru minūti, katru nedēļu mēs palēninām gaitu un sākam atpalikt no saviem kaimiņiem. Tas nozīmē, ka mums ir jāpieliek punkts,"sacīja Pabriks.

Pabriks uzskata - ja būs trešā premjera nominācija, vairs nedrīkst pieļaut situāciju, kad notiek divu, trīs nedēļu sarunas bez rezultāta, mēs to vairs nevaram atļauties. Pabriks pieļauj, ka valdību būtu iespējams izveidot līdz Ziemassvēkiem, ja tiks norakti visi "kara cirvji".

"Jaunās Vienotības" (JV) politiķis Rihards Kozlovskis telekanālā LNT par valdības izveidi izteicās pesimistiski - viņaprāt, konkrētas valdības izveidošanas aprises vēl nav redzamas un par lielu cerīgumu runāt ir pagrūti.

Taujāts, vai valdības izveidi varētu uzņemties kāds JV politiķis, Kozlovskis pauda nostāju, ka, ņemot vērā vēlēšanu rezultātus un prezidenta Raimonds Vējoņa līdz šim ievēroto secību, būtu nekorekti nedot iespēju valdību veidot AP, attiecīgi par JV iespējām vadīt valdību runāt esot pāragri. Viņš gan atzina, ka šāda iespēja zināmos apstākļos pastāvot.

Arī Kozlovskis pauda nostāju, ka neredz īpaši pamatu valdības veidošanai meklēt kandidātu "no malas".

Jau ziņots, ka  prezidents Raimonds Vējonis oficiāli atsaucis partijas "KPV LV" pārstāvja Alda Gobzema nomināciju premjera amatam, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Ar 10.decembra rīkojumu Nr.4 Vējonis atzinis par spēku zaudējušu savu 26. novembra rīkojumu Nr.3, ar kuru viņš aicināja Gobzemu izveidot Ministru kabinetu.

Kā ziņots, Vējonis pirmdien tikšanās laikā ar Gobzemu secinājis, ka pašreizējā brīdī, beidzoties dotajam divu nedēļu termiņam, Gobzema kandidatūrai uz Ministru prezidenta amatu nav Saeimas vairākuma atbalsta.

"Pēc sarunas es Gobzemu informēju, ka sagatavošu rīkojumu par viņa kandidatūras atsaukšanu un tuvākajā laikā sākšu konsultācijas ar politiskajām partijām par viņu redzējumu un turpmākajiem soļiem," pirmdien žurnālistiem sacīja Vējonis.

Pirms Gobzema iespēju izveidot Ministru kabinetu Vējonis deva Jaunās konservatīvās partijas līderim Jānim Bordānam, taču arī viņa nomināciju prezidents vēlāk atsauca, jo Bordānam noteiktajā termiņā valdību izveidot neizdevās.

Jau otrdien Vējonis atkal tiksies ar visu Saeimā ievēlēto partiju pārstāvjiem, lai pārrunātu politisko partiju redzējumu par turpmāko valdības veidošanas procesu, tai skaitā iespējamo atbalstu vienam Ministru prezidenta amata kandidātam, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Uz augšu