Prokurors: Strasbūras šāvējs sauca "Allahu Akbar"

FOTO: Reuters/ScanPix

Apšaudi otrdien Strasbūrā sarīkojušais uzbrucējs, atklājot uguni, saucis "Allahu Akbar" ("Dievs ir dižens"), trešdien pavēstīja Francijas terorisma lietu prokurors Remī Eics, piebilstot, ka uzbrukums tiek izmeklēts kā terorisma epizode.

Likumsargiem šāvēju joprojām nav izdevies notvert, bet četri ar viņu saistīti cilvēki aizturēti Strasbūrā, norādīja Eics.

Uzbrukumu izmeklē Parīzes prokuratūras pretterorisma nodaļa, ņemot vērā "vietu, pret kuru tika vērsts uzbrukums, veidu, kā uzbrukums notika, šāvēja profilu", kā arī liecības, ka viņš saucis "Allahu Akbar", piebilda prokurors.

Par iepriekš pastrādātiem noziegumiem, arī vardarbību un laupīšanu, šāvējs Francijā, Vācijā un Šveicē notiesāts 27 reizes, sacīja Eics.

2015.gadā cietumā esošu drošības dienesti viņu reģistrējuši kā potenciālu ekstrēmistu.

Otrdienas uzbrukumā divi cilvēki nogalināti, vienam upurim iestājusies smadzeņu nāve, bet 12 citi ievainoti, seši no viņiem - nopietni, sacīja Eics.

Jau vēstīts, ka vīrietis, kurš sarīkoja apšaudi Strasbūras centrā pie Ziemassvētku tirdziņa, ir identificēts, bet vēl nav notverts.

Šāvējs identificēts kā 29 gadus vecais Šerifs Šekats, kurš dzimis Strasbūrā. Uzbrucējs ir marokāņu izcelsmes, un viņš jau iepriekš bijis zināms policijai par noziegumiem, kas nebija saistīti ar terorismu.

Uz augšu
Back