Notiesāts vēl viens Trampa padotais: Koenam piespriests trīs gadu cietumsods

Bijušais Trampa personīgais advokāts Maikls Koens. FOTO: Reuters / Scanpix

ASV tiesnesis trešdien bijušajam prezidenta Donalda Trampa advokātam Maiklam Koenam par vairākiem noziegumiem piesprieda trīs gadus cietumā. Šogad notiesātas vairākas Trampam pietuvinātas personas, tai skaitā bijušais Trampa priekšvēlēšanu kampaņas vadītājs Pols Manaforts un bijušais kampaņas padomnieks Riks Geitss.

Lūdzot izrādīt iecietību, Koens ASV apgabala tiesnesim Viljamam Polijam sacīja: "Tas bija mans pienākums - slēpt viņa netīros darbus." Koens sacīja, ka viņa aklā lojalitāte Trampam esot novedusi pie tā, ka viņš ignorējis "paša iekšējo balsi un morālo kompasu".

52 gadus vecais Koens atzina, ka ir atbildīgs par saviem noziegumiem, "ieskaitot tos, kuros iesaistīts ASV prezidents".

Koens atvainojās ASV sabiedrībai. "Jūs esat pelnījuši zināt patiesību, un melot jums - tas bija netaisni," teica Koens.

Koena advokāti aicināja nepiespriest cietumsodu klientam, kurš bija atzinies apsūdzībās par izvairīšanos no nodokļiem, nepatiesu liecību sniegšanu finanšu institūcijām, nelegāliem kampaņas tēriņiem, nepatiesu liecību sniegšanu Kongresam.

Tomēr tiesnesis Polijs Koenam piesprieda trīs gadus cietumā.

Koenam izvirzīto apsūdzību vidū bija apsūdzības par klusēšanas naudas maksāšanu divām sievietēm, kas bija draudējušas 2016.gada prezidenta vēlēšanu kampaņas gaitā publiski paziņot, ka viņām bijušas dēkas ar Trampu.

Tramps šonedēļ centās mazināt šo maksājumu nozīmi, skaidrojot, ka tie bijuši "vienkārši privāti darījumi" un ka tie aplami tikuši raksturoti kā kampaņas tēriņi.

Tramps sākotnēji noliedza, ka būtu zinājis par šādiem maksājumiem.

Koens bija Trampa personiskais advokāts ilgāk nekā desmit gadus un ir nozīmīgs liecinieks īpašā prokurora Roberta Millera izmeklēšanā par iespējamo saistību starp Krieviju un Trampa vēlēšanu kampaņu un Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanu procesā.

Koens augustā atzina savu vainu astoņās apsūdzībās, arī par krāpniecību un vēlēšanu kampaņas finansēšanas pārkāpumiem.

Koens 29.novembrī Ņujorkas tiesā atzina savu vainu, ka sniedzis Kongresam nepatiesu informāciju par darbu, ko viņš veicis sakarā ar Trampa nekustamā īpašuma projektu Krievijā. Viņš atzinās, ka 2017.gadā ASV Senāta Izlūkošanas komitejai sniedzis nepatiesus apgalvojumus par plāniem būvēt Trampa torni Maskavā.

Kopš Koens sāka sadarboties ar prokuroriem, Tramps viņu izsmējis kā "vāju" cilvēku, kurš tikai gribot panākt maigāku sodu. Trampa pašreizējais advokāts Rūdolfs Džuliani par "pilnīgiem meliem" nodēvējis Koena teikto, ka lojalitāte pret Trampu likusi viņam izdarīt nelikumības.

Uz augšu
Back