Meja: Vēl viens "Brexit" referendums - tautai dotā solījuma laušana

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja FOTO: Reuters/ScanPix

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja pirmdien uzrunās likumdevējus, brīdinot, ka vēl viens "Brexit" referendums britu politikai nodarīs "nelabojamu kaitējumu", teikts runas fragmentos, ko Dauningstrīta izsūtījusi medijiem.

"Nepieļausim, ka tiek lauzts britu tautai solītais, mēģinot sarīkot vēl vienu referendumu," aicinās Meja.

"Vēl viens balsojums nodarīs nelabojamu kaitējumu mūsu politikas integritātei," norādīs premjere, brīdinot, ka referendums "vēl vairāk sašķels mūsu valsti tieši tad, kad mums būtu jāstrādā, lai to vienotu".

Lielbritānija 2016.gada referendumā nobalsoja par izstāšanos no Eiropas Savienības, un tā gatavojas bloku pamest 29.martā. Tiesa gan, Mejai ir grūtības panākt, ka parlaments akceptē izstāšanās vienošanos, ko viņa noslēdza pagājušajā mēnesī.

Izskanējuši aicinājumi, ka izeju no strupceļa varētu rast, sarīkojot vēl vienu referendumu, bet Meja skaidro, ka tā būtu nodevība pret 2016.gada referenduma rezultātu, turklāt tiktu grauta sabiedrības ticība politikai.

Vēl viena referenduma atbalstītāji skaidro - Mejas pirmdienas izteikumi norāda, ka ideja tiek uztverta nopietni.

"Jauns sabiedrības balsojums būtu atšķirīgs no 2016.gada referenduma, jo tagad mēs vairāk zinām par to, ko "Brexit" nozīmē," sacīja opozīcijas leiboristu deputāte Mārgareta Beketa.

"Jebkuri centieni uzstāt uz "Brexit" īstenošanu, nepārliecinoties, ka to joprojām atbalsta britu tauta, sašķeltību vienīgi pastiprinās," sacīja Beketa.

Vairāki desmiti visu lielo partiju deputātu atbalsta vēl vienu referendumu. Tam atbalstu pauduši arī bijušie premjerministri Džons Meidžors un Tonijs Blērs.

Medijos izskanējušas ziņas, ka arī valdības pārstāvji apsver iespēju par vēl viena referenduma rīkošanu.

Uz augšu
Back