S, 30.09.2023.

Pāvilostā pusgrimis joprojām stāv uzņēmēja Fonteina kuģis

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: kadrs no video

Pāvilostā, Sakas upes kreisajā krastā, pusgrimis stāv uzņēmēja un mūziķa, kādreizējā Liepājas deputāta Luija Fonteina (Stēns Lorenss) kuģis "Spurn".

Kuģis Pāvilostas ostā nogrimis jau aizvadītā gada rudens izskaņā, un pašvaldība organizējusi tā izcelšanu un nogādāšanu citviet.

Pāvilostas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Kurčanova skaidroja, ka šobrīd Fonteina kuģis joprojām pusgrimis, bet nostiprināts stāv Sakas upes kreisajā krastā.

Pāvilostas novada dome novembra beigās lēma segt Sakas upē nogrimušā kuģa "Spurn" izcelšanas izmaksas pakalpojuma sniedzējam, lēšot aptuvenās izmaksas 5445 eiro apmērā. Tāpat dome šajā sēdē lēma uzdot pašvaldības juristēm sagatavot prasību iesniegšanai tiesā par izdevumu piedziņu no SIA "Fontaine. Ent.".

"Lai gan šobrīd vides piesārņojuma draudi nepastāv, tomēr pašvaldības mērķis un nostāja ir pēc iespējas ātrāk izcelt kuģi no Sakas un piedzīt no kuģa īpašnieka visus pašvaldībai un ostas pārvaldei līdz šim radušos izdevumus," uzsvēra pašvaldības pārstāve.

Šī nav pirmā reize, kad kuģis "Spurn" pēc nonākšanas Fonteina īpašumā pakļuvis zem ūdens. Pirms tam tas noticis 2014.gada decembrī Liepājas ostas kanālā.

Nelielo kuģi "Spurn" Fonteins nopircis 2014.gada pavasarī. Savulaik viņš aģentūrai LETA apstiprināja, ka Dānijā nopircis zvejas kuģi un aptuvenā pirkuma summa ir virs 1000 eiro. Pagājušā gadsimta četrdesmito gadu sākumā būvētais kuģis tika pietauvots Liepājas Tirdzniecības kanālā iepretim klubam "Fontaine Palace".

Fonteins bija iecerējis kuģi izmantot nevis zvejošanai, bet gan izklaides braucieniem un, iespējams, tālākiem ceļojumiem. Vispirms gan bija plānots veikt kuģa remontu.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka SIA "Fontaine.Ent." 2018.gada 7.decembrī bija izveidojies 3438 eiro Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parāds. Pieejamais gada pārskats par 2016.gadu liecina, ka uzņēmuma apgrozījums bijis 2,154 miljoni eiro, bet zaudējumi bijuši 159 973 eiro apmērā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais