Makrons nosoda ārvalstu atbalstu "dzelteno vestu" kustībai

Francijas prezidents Emanuels Makrons

FOTO: AP/Scanpix

Francijas prezidents Emanuels Makrons pirmdien paziņojis, ka daļa "dzelteno vestu" kustības aktīvistu saņem atbalstu no ārvalstīm.

Uzrunājot valdības locekļus, Makrons norādīja, ka daudzi "dzelteno vestu" protestu dalībnieki ir "godīgi cilvēki, ka norūpējušies par nākamās algas saņemšanu".

Tajā pašā laikā protestos ir iesaistījušies "graujoši, vardarbīgi un brutāli cilvēki, reizēm no labējo ekstrēmistu, reizēm no kreiso ekstrēmistu aprindām, no kuriem daži pat saņem atbalstu no ārvalstīm," atzinis prezidents.

Valdības pārstāvis Benjamins Grivo kā piemēru minēja Krievijas valstij piederošo raidorganizāciju RT, kas ar simpātijām ziņo par protestētāju iknedēļas sadursmēm ar policiju.

RT un Krievijas valdības kontrolētā aģentūra "Sputnik", ko Makrons jau iepriekš nosaucis par Kremļa propagandas ruporiem, nedēļas nogalē, piemēram, izplatīja nepatiesas ziņas par sadursmju laikā nogalinātu "dzelteno vestu" aktīvistu.

Grivo piesauca arī Itālijas valdības locekļu pausto atbalstu "dzelteno vestu" kustībai.

"Dzelteno vestu" kustība radās novembra vidū kā stihiska reakcija uz plānoto degvielas nodokļa paaugstināšanu, bet ātri pārauga plašākā vispārējā kustībā pret Makrona politiku. Protestētāji valkā atstarojošās dzeltenās vestes, no kā arī aizgūts šīs protestu kustības nosaukums.

Uz augšu