T, 10.08.2022.

"Jaguar Land Rover" pasaulē likvidēs 4500 darbvietas

Papildināts
LETA/AFP
"Jaguar Land Rover" pasaulē likvidēs 4500 darbvietas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Darbinieks pārbauda Land Rover Discovery automobili ražotnē Solihallā, Lielbritānijā
Darbinieks pārbauda Land Rover Discovery automobili ražotnē Solihallā, Lielbritānijā Foto: Reuters/ScanPix

Lielbritānijas autobūves kompānija "Jaguar Land Rover" pasaulē likvidēs 4500 darbvietas, ņemot vērā automašīnu tirdzniecības kritumu Ķīnā un dīzeļautomobiļu pieprasījuma samazināšanos, teikts ceturtdien publiskotajā uzņēmuma paziņojumā.

"Jaguar Land Rover" pasaulē nodarbina 44 000 cilvēku, no kuriem 42 500 strādā Lielbritānijā.

Plānotā darbvietu likvidēšana ir daļa no izmaksu samazināšanas programmas 2,5 miljardu sterliņu mārciņu (2,75 miljardu eiro) apmērā, ko paredzēts īstenot nākamo 18 mēnešu laikā.

Uzņēmumu negatīvi ietekmējis pārdošanas apjoma kritums Ķīnā, dīzeļautomašīnu tirdzniecības samazināšanās un bažas par Lielbritānijas konkurētspēju pēc valsts izstāšanās no Eiropas Savienības (ES).

"Jaguar Land Rover" norāda, ka uzņēmuma ražoto automašīnu tirdzniecības apjoms Ķīnā pērn samazinājies par 21%.

Vienlaikus gan kompānija ir parūpējusies par to, lai tai būtu rūpnīca ES pēc Lielbritānijas plānotās izstāšanas no bloka 29.martā.

Oktobrī kompānija Slovākijā atvēra jaunu 1,4 miljardu eiro vērtu rūpnīcu, kas ir pirmā uzņēmuma ražotne kontinentālajā Eiropā.

Kā ziņots, "Jaguar Land Rover" pieder Indijas lielākajai autobūves kompānijai "Tata Motors", kas Lielbritānijas autoražotājus "Jaguar" un "Land Rover" par 2,3 miljardiem ASV dolāru 2008.gada jūnijā iegādājās no ASV autobūves koncerna "Ford Motor".

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu