Topošās valdības partneri vēl nav pilnībā vienojušies par sadarbības līguma tekstu

Krišjānis Kariņš

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Topošās valdības partneri vēl nav pilnībā vienojusies par sadarbības līguma tekstu, un plāno šo jautājumu atrisināt tuvākajās koalīcijas partiju sanāksmēs.

Trešdien pēc tikšanās vairāki topošās koalīcijas partneri norādīja, ka vēl jātiek skaidrībā ar vienu no sadarbības līguma punktiem. Iepriekš būtiskas domstarpības bija par koalīcijas deputātu pienākumu neatbalstīt ministru demisijas pieprasījumus un opozīcijas likumprojektus bez saskaņošanas.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošais sadarbības līguma projekts, partija "KPV LV" mudina svītrot vairākus punktus tieši par koalīcijas frakciju deputātu pienākumiem. Piemēram, viens no šādiem punktiem paredz neatbalstīt opozīcijas likumprojektus bez iepriekšējās saskaņošanas, kā arī neatbalstīt sadarbības partneru un atsevišķu deputātu priekšlikumus, kuri ir pretrunā ar valdības deklarācijas prioritātēm.

"KPV LV" arī nepiekrīt punktam, kas paredz neierosināt un neatbalstīt deputātu pieprasījumus, priekšlikumus par neuzticības izteikšanu valdībai vai ministriem, kā arī opozīcijas ierosinātu Saeimas ārkārtas sēžu sasaukšanu, ja vien par to nav pieņemts atsevišķs koalīcijas lēmums. Tā vietā "KPV LV" rosina vismaz nedēļu pirms šāda lēmuma galīgas pieņemšanas rakstiski informēt pārējos sadarbības partnerus un premjeru par ieceri atbalstīt pamatotus deputātu pieprasījumus vai priekšlikumus par neuzticības izteikšanu.

Kā ziņots, topošās koalīcijas partijas virzās uz sadarbības modeli, kur jautājumi tiks risināti pēc vienprātības principa. Premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš (JV) otrdien pēc partiju sanāksmes sacīja, ka partneri vienojušies par 90% no sadarbības līguma.

Uz augšu