"KPV LV" deputāte Sprūde pieļauj, ka Kariņa valdība nebūs ilglaicīga

Saeimas deputāti Linda Liepiņa, Artuss Kaimiņš, Karina Sprūde un Aldis Gobzems piedalās svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa par godu Latvijas proklamēšanas 100.gadadienai.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Ja valdība Krišjāņa Kariņa (JV) vadībā tiks izveidota, tā varētu neeksistēt ilgi, uzskata "KPV LV" deputāte Katrina Sprūde.

Sprūde žurnālistiem pauda viedokli, ka šī valdība varētu strādāt vien dažus mēnešus.

Skaidrojot sociālajos tīklos pausto, Sprūde norādīja, ka viņas noskaņojums par šo valdību jau no sākuma bija negatīvs, taču viņa atturējusies to paust publiski. Viņa vēlētos, lai valdības deklarācijā tiktu ierakstīts, ka obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atbalsts ir pretlikumīgs vai prettiesisks.

Deputāte arī pieļāva, ka viņas un Lindas Liepiņas piemēram varētu sekot vēl kādi "KPV LV" deputāti, tomēr vārdus vai skaitu viņa neminēja.

Sprūde teica, ka varētu atbalstīt valdību, ja, ņemot vērā deklarācijā ierakstīto, būs droša, ka spēs īstenot vēlētājiem solīto. Savukārt turpmākie balsojumi būšot atkarīgi no "KPV LV" ministru darbības.

Kā ziņots, "KPV LV" līdzpriekšsēdētāja Liepiņa nolēmusi neatbalstīt topošo Kariņa valdību, ja tās deklarācijā netiks iekļauts punkts par OIK sistēmas atcelšanu, teikts paziņojumā, ko politiķe publicējusi "Facebook" kontā.

Līdzīgu ierakstu publicējusi arī "KPV LV" deputāte Sprūde, savukārt parlamentārietis Aldis Gobzems (KPV LV) dalījies ar abiem ierakstiem, piebilstot, ka "turpinājums sekos".

Savukārt "KPV LV" frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs žurnālistiem sacīja, ka Liepiņas un Sprūdes paustais ir viņu personīgais viedoklis, savukārt frakcija par nostāju attiecībā uz premjera amata kandidāta Krišjāņa Kariņa (JV) veidojamo valdību lems pirmdien.

Uz augšu