Kādēļ daudzi auto ziemā joprojām stāv ar atlocītām vējstikla slotiņām

Apsarmojušas vējstikla slotiņas

FOTO: Pixabay

Teju katru gadu ziemā autovadītājiem rodas jautājums - ir vai nav jāatloka vējstikla slotiņas? Raidījums "Bez Tabu" skaidro, vai tas tiešām ir nepieciešams.

"Es nespēju saprast, kāpēc mūsdienās autovadītāji ziemā joprojām paceļ vējstikla slotiņas? Sen jau nav vairs 1967. gads, kad tā bija jādara. Tehnoloģijas gājušas uz priekšu, viss taču ir mainījies. Cilvēki - attopieties!" raksta raidījuma skatītājs Valdis.

Auto eksperts Normunds Avotiņš atzīst, ka pēc ilgākas braukšanas ziemā patiešām, vējstiklam uzsilstot, rodas pateicīgi apstākļi vējstikla slotiņu apledošanai. Sliktākajā gadījumā var gadīties, ka tās piesalst pie auto priekšējā stikla.

Vai slotiņu atlocīšana no tā var pasargāt? Jā, taču jautājums, vai tas ir nepieciešams.

Mūsdienās daudzām automašīnām ir iebūvēta vējstikla slotiņu zonas apsilde. Speciāli iestrādāti apsildes diegi noteiktos brīžos un režīmos ieslēdzas, pasargājot slotiņas no piesalšanas. Otrs variants - slotiņas ir paslēptas zem motora pārsega, aizsargājot tās pret apledojumu.

Normunds Avotiņš nesteidz apsmiet autovadītājus, kuri pēc piebraukšanas pie mājas vai darbavietas rūpīgi atloka sava spēkrata vējstikla slotiņas, jo atzīst, ka mainīgos laikapstākļos tas var pagarināt logu tīrītāju kalpošanas mūžu.

Uz augšu