Porošenko apstiprina konstitūcijas grozījumus par Ukrainas kursu uz ES un NATO

LETA/UKRINFORM
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 13
Foto: Reuters/ScanPix

Ukrainas prezidents Petro Porošenko otrdien parakstīja likumu par grozījumiem konstitūcijā, ar ko tiek nostiprināts valsts kurss uz Eiropas Savienību (ES) un NATO.

Likums tika parakstīts Augstākās radas sēdē, kas veltīta piektajai gadadienai kopš Krievijas bruņotās agresijas sākuma pret Ukrainu. Sēdē piedalījās arī Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

Sakot runu parlamentā, Porošenko pavēstīja, ka, ja viņu ievēlēs uz otru prezidenta amata termiņu, Ukraina ne vēlāk kā 2023.gadā iesniegs lūgumu to uzņemt ES un saņems NATO dalības rīcības plānu.

Augstākā rada likumu "Par izmaiņām Ukrainas konstitūcijā (attiecībā uz valsts stratēģisko kursu uz Ukrainas pilntiesīgu dalību ES un NATO)" pieņēma 7.februārī. Likums, kura apstiprināšanai bija jāsaņem vismaz 300 deputātu atbalsts, tiks pieņemts ar 334 balsīm.

Ar likumu izdarītas izmaiņas Ukrainas konstitūcijā un nostiprināts valsts stratēģiskā kursa neatgriezeniskums tās centienos kļūt par pilntiesīgu ES un NATO dalībvalsti.

Konstitūcijas preambulā nostiprināts formulējums par Ukrainas tautas eiropeisko identitāti un Ukrainas eiropeiskā un eiroatlantiskā kursa neatgriezeniskumu.

Ukrainas stratēģiskā kursa uz dalību ES un NATO garants ir Ukrainas prezidents, nosaka jaunais likums. Parlaments noteiks stratēģiskā kursa realizācijas pamatu, bet valdība to īstenos.

Reaģējot uz likuma pieņemšanu, NATO paziņoja, ka atzīst Ukrainas centienus pievienoties aliansei un pauž stingru solidaritāti ar to.

"Mēs atzīstam Ukrainas centienus pievienoties aliansei un NATO solidaritāte ar Ukrainu ir stingra. Mēs apveicam reformās sasniegto progresu un aicinām Ukrainu turpināt virzīties pa reformu ceļu. Tas ir ārkārtīgi svarīgi labklājībai un mieram Ukrainā un stabilitātei visā Ziemeļatlantijas telpā," teikts NATO paziņojumā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 13

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais