Mācītājs Simanovičs par pāriem, kas izlemj šķirties pie pirmajām nesaskaņām
Viedoklis

FOTO: depositphotos.com

Raidījumā “Sieviete. Personīgi” Daina Jāņkalne meklēs atbildi uz jautājumu - kā laimīgi šķirt laulību? Uzklausīsim Lutera draudzes mācītāja Kaspara Simanoviča viedokli par laulībām un vēlmi tās šķirt pie pirmajām grūtībām.

"Attiecības sākas nulles punktā, kur mēs salīdzinoši maz reflektējam par sevi, par to, kas mēs esam, kādi mēs esam. Un tad, iesaistoties attiecībās,

tās attīstās līdz kaut kādam punktam, kad paliek grūti. Jo es esmu ieraudzījis otrā cilvēkā kaut ko, kas man nepatīk. Otrs cilvēks ir ieraudzījis manī kaut ko, kas viņam nepatīk, un sākas konflikti.

Un cilvēki nospriež: viss, kāpēc jāmokās? Metam mieru! Un viņi aiziet katrs uz savu pusi," par visbiežāko attiecību šķiršanās scenāriju runā mācītājs. 

Kas tad nav īsti pareizi dažos gadījumos? "Šie divi cilvēki dzīvo tālāk un satiek citus. Sākas attiecības atkal no nulles punkta - iepazīstam otru cilvēku, līdz nonākam līdz momentam, kur man kaut kas atkal sāk nepatikt šajā cilvēkā. Atkal ir grūtības un problēmas," turpina mācītājs Kaspars Simanovičs. 

Šo nemitīgo apli viņš salīdzina ar spēli smilšu kastē: "Saejot kopā un šķiroties,

saejot kopā un šķiroties, mēs darbojamies tā kā pa virspusi - smilšu kasti. Cepam smilšu kūkas un nekas vairāk.

Bet es uzskatu, ka ir vērts palikt kopā, ja saprotam, ka risinām savas problēmas, ja  strādājam individuāli katrs pie savas iekšējās pasaules.

Ja mācāmies runāt viens ar otru, mācāmies respektēt viens otru un meklēt kompromisus - tas mūs katru padara par nobriedušāku, dzīvesgudru cilvēku."

Raidījumā “Sieviete. Personīgi” Daina Jāņkalne meklēs atbildi uz jautājumu - kā laimīgi šķirt laulību? Vai šķīrusies sieviete, kurai nav attiecību, var droši teikt, ka ir laimīga? Un kāpēc galu galā izlemjam laulību šķirt arī brīžos, kad to, iespējams, vēl varētu saglabāt? Savos pieredzes stāstos dalīsies stiliste Žanna Dubska, kura pametusi abus savus vīrus, uzņēmēja Linda Mūrniece, kura piedzīvojusi smagas šķiršanās, šarmantais jurists un politiķis Māris Gulbis, kuram aiz muguras divas šķirtas laulības, Diāna Zande un citi. Dainas Jāņkalnes sarunu raidījums “Sieviete. Personīgi” trešdien, 20. februārī, plkst. 21:00 “STV Pirmā!” 

Uz augšu