Lielākā daļa no vēja izraisītajiem elektrotīkla bojājumiem novērsti

Nolūzis koks aizšķērso Tallinas šoseju Baltezerā. Ilustratīvs foto FOTO: TVNET

AS „Sadales tīkls” ir novērsusi lielāko daļu no spēcīgā vēja izraisītajiem elektrotīkla bojājumiem. Vējš lielākos elektrotīkla bojājumus izraisīja Latvijas dienvidu un ziemeļaustrumu daļā un kopumā visā Latvijā diennakts laikā novērsti 190 elektrotīkla bojājumi. 

Lai atjaunotu spēcīgā vēja skarto elektrotīklu un atjaunotu klientiem elektroapgādi, 30 vietās savienoti trūkušie elektrolīniju vadi, nomainīti 4 elektrolīniju balsti un no elektrolīnijām noņemti 18 koki. 

Lielākos elektrotīkla bojājumus vējš izraisīja Latvijas ziemeļaustrumu un dienvidu daļā - Aizkraukles, Jēkabpils, Bauskas apkaimē.

Atbilstoši vēja pārvietošanās ceļam ir reģistrēti lokāli elektrotīkla bojājumi arī citos novados, kas pārsvarā ir nolauzti un elektrolīniju vados iegāzti koki, sarauti elektrolīniju vadi un bojāti gaisvadu elektrolīniju balsti, kas izraisīja elektroapgādes traucējumus klientiem.

Kopumā diennakts laikā novērsti 190 zemsprieguma un vidējā sprieguma elektrotīkla bojājumi. No piektdienas plkst.12 vēja skartajos novados ir nomainīti četri elektrolīniju balsti, 30 vietās savienoti trūkušie elektrolīniju vadi un no elektrolīnijām noņemti 18 koki. "Sadales tīkls" turpina intensīvu darbu, lai visiem klientiem elektroenerģijas piegādi atjaunotu pēc iespējas ātrāk.

Smirnova atzina, ka elektrotīkla bojājumu novēršanu apgrūtina augsts zemes mitruma līmenis, īpaši vietās, kur elektrotīkla bojājumu novēršanai jāizmanto specializētā tehnika.

"Sadales tīkls", reaģējot uz meteorologu prognozēm, jau piektdien sāka darbu pastiprinātā režīmā, nodrošinot gatavību nepieciešamības gadījumā novērst iespējamos elektrotīkla bojājumus un operatīvi atjaunot klientu elektroapgādi. Uzņēmumā apgalvoja, ka tika mobilizētas papildu elektromontieru brigādes, nodrošinātas materiālās rezerves un visas pieejamās tehnikas vienības, kas iesaistīsies spēcīgā vēja izraisīto bojājumu likvidēšanā. Uzņēmums sazinājies ar pašvaldībām un informēja par iespējamajiem elektroapgādes traucējumiem pašvaldības administratīvajā teritorijā, kurus var izraisīt spēcīgais vējš.

"Sadales tīkls" aicina netuvoties gaisvadu elektrolīnijām, ja to vados ir iekārušies koki vai zari, vai zemē redzams norauts elektrolīnijas vads, jo tuvošanās notikuma vietai var apdraudēt cilvēka dzīvību. Redzot šādu bīstamu situāciju, tuvoties notikuma vietai nedrīkst, bet nekavējoties jāinformē uzņēmums, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot 112.

Jau vēstīts, ka piektdienas vakarā un naktī uz sestdienu Latvijas teritoriju šķērsoja spēcīgs vējš ar brāzmām līdz 26 metriem sekundē, kas izraisīja bojājumus arī "Sadales tīkla" elektrotīklā.

Sestdienas rītā ap plkst.10 elektroapgādes traucējumi bijuši vēl aptuveni 1000 klientu visā Latvijā.

Uz augšu
Back