Briseles ebreju muzejā slaktiņu sarīkojušajam džihādistam piespriež mūža ieslodzījumu

FOTO: AFP/SCANPIX

Franču džihādistam Mehdi Nemmušam, kurš 2014.gada 24.maijā noslepkavoja četrus cilvēkus Briseles ebreju muzejā, Briseles krimināltiesa naktī uz otrdienu piesprieda mūža ieslodzījumu.

33 gadus veco Nemmušu Beļģijas zvērināto tiesa ceturtdien atzina par vainīgu četru cilvēku "teroristiskās slepkavībās" Briseles ebreju muzejā, kas bija pirmais gadījums, kad Sīrijas džihāda veterāns sarīkojis teroraktu Eiropā.

Nemmušs aukstasinīgi noslepkavoja četus upurus nepilnu 90 sekunžu laikā, lietojot revolveri un Kalašņikova automātu. Kāds paramediķis notikuma vietā sacīja, ka šīs slepkavības izdarītas ar "ķirurģisku" precizitāti.

Pirms zvērinātie pirmdien devās apspriesties par sodu, Nemmušs smīnot pateica tiesai, ka "dzīve turpinās".

Tiesa, piespriežot sodu, paziņoja, ka Nemmušs nebija izrādījis nekādu nožēlu par izdarīto.

"Nemmuša kungs, jūs vienkārši esat ģļēvulis, jūs nogalināt cilvēkus, šaujot uz viņiem no mugurpuses, jūs nogalināt vecas sievietes, nošaujot viņas ar kaujas šauteni, jūs nogalināt tāpēc, ka nogalināšana jums sniedz baudu," sacīja prokurors Īvs Moro.

Moro aicināja zvērinātos būt stingriem, sakot: "Ja (..) Beļģijā kāds var būt terorists, nesaņemot ļoti smagu sodu, tad mums nevajadzētu būt pārsteigtiem, redzot šajā valstī ierodamies cilvēkus ar spridzekļiem vai kaujas šautenēm viņu čemodānos."

Naseram Bendreram, kurš tika atzīts par terorakta līdzautoru, jo bija sagādājis Nemmuša lietotos ieročus, tika piespriests 15 gadu cietumsods.

Bendrers, kurš ir Francijas pilsonis tāpat kā Nemmušs, tiesā sacīja, ka viņam ir kauns par to, ka viņš vispār saticies ar Nemmušu. "Viņš pat nav cilvēks, viņš ir briesmonis," sacīja Bendrers.

Abi notiesātie, kuriem ir 15 dienas apelācijas iesniegšanai, izcietīs piespriesto sodu Francijā.

Izmeklēšanā tika noskaidrots, ka starp abiem vīriešiem bijušas desmitiem telefona sarunu 2014.gada aprīlī, kad Nemmušs gatavojās uzbrukumam.

Sešas dienas pēc slaktiņa Nemmušs tika aizturēts Francijas pilsētā Marseļā par revolvera un Kalašņikova automāta tipa kaujas šautenes glabāšanu. Aizturēšanas brīdī pie viņa bija neilona jaka ar šaujampulvera pēdām un dators, kurā tika atrasti seši videoieraksti ar "Islāma valsts" atbildības uzņemšanos par šo noziegumu un kuros bija dzirdama Nemmuša balss.

Uzbrukums Briselē notika 18 mēnešus pirms 2015.gada 13.novembra Parīzes teroraktiem, kuros tika noslepkavoti 130 cilvēki.

Uz augšu