Pasaules vīnziņu čempionāta līderos mūsu vīnzinis Raimonds Tomsons

Vīnzinis Raimonds Tomsons

FOTO: Publicitātes foto

Lai gan Latvija nav vīna zeme, šo nepilnību labo latviešu vīnziņi, kas, sacenšoties ar pasaules vīna meku ekspertiem, gūst teicamus rezultātus.  Pasaules vīnziņu čempionātā Antverpenē godpilno trešo vietu vietu ieguva latvietis Raimonds Tomsons. Pērn viņš kļuva par Eiropas čempionu.

No 10. līdz 15. martam pasaules dimantu galvaspilsētā Antverpenē norisinājās pasaules vinziņu čempionāts. Pirmais šāda veida konkurss notika tālajā 1969. gadā, savukārt šogad, pēc tieši 50 gadiem, šis pasākums atgriežas Beļģijā.

Pasaules vīnziņu čempionāts

FOTO: Publicitātes foto

Prestižajā Starptautiskās Vīnziņu asociācijas (ISA) rīkotajā konkursā piedalās 66 someljē no 63 pasaules valstīm.

Šogad konkursā laurus plūca un par XVI Pasaules vīnziņu čempionāta uzvarētāju kļuva 27 gadus vecais vācietis Marks Almerts (Marc Almert) - viņš ir viens no jaunākajiem šī titula turētājiem pasaulē. Almerts aiz sevis atstāja Dānijas pārstāvi Ninu Hoigārdu Jensenu (Nina Højgaard Jense).

Latvietis Raimonds Tomsons, kurš pērn kļuva par Eiropas čempionu, ierindojās godpilnajā trešajā vietā. Tas ir augstākais šāda veida sasniegums ne vien Latvijas, bet visas Baltijas līmenī.

Raimonds Tomsons

FOTO: Publicitātes foto

Jāatzīmē, ka neapbēdināja arī pārējie baltieši - lietuvietis Martinass Parvilonis (Martynas Parvilonis) izcīnīja 4. vietu, savukārt 2018. Latvijas Vīnziņu čempionāta uzvarētājs Kaspars Reitups var lepoties ar 23. labākā vīnziņa titulu pasaulē.

Tomsons sacīja, ka ar savu sniegumu ir apmierināts un uzskata to par lielisku sasniegumu mazajai Latvijai, neskatoties uz to, ka daudzi no viņa gaidījuši uzvaru.

“Dažās situācijās klājās grūtāk, tāpēc pēc uzstāšanās, protams, bija arī pārmetumi sev, jo spiediens bija milzīgs, tomēr arī konkurence un pretinieki bija vērā ņemami. Es esmu ļoti pagodināts un laimīgs,” konkursa norisi komentējis Raimonds.

Uz augšu