Tramps uzskata, ka Millera ziņojums viņu "pilnībā attaisno"

Donalds Tramps

FOTO: JIM YOUNG / REUTERS

ASV prezidents Donalds Tramps svētdien pauda pārliecību, ka ir pilnībā attaisnots, šādi izsakoties pēc tieslietu ministra Bila Bāra paziņojuma, ka nule kā pabeigtajā īpašā prokurora Roberta Millera izmeklēšanā nav konstatēts, ka Trampa kampaņas cilvēki būtu iesaistījušies sazvērestībā ar Krieviju, lai sekmētu Trampa uzvaru 2016.gada ASV prezidenta vēlēšanās.

"Nav bijis slepenas vienošanās ar Krieviju. Nav notikusi šķēršļu likšana. Tā bija pilnīga un galīga attaisnošana," Tramps skaidroja par Millera secinājumiem. "Tas bija apkaunojoši, ka valstij bija jāiet tam cauri."

Preses sekretāra vietnieks Hogans Gidlijs norādīja, ka "Tramps ir patiešām labā noskaņojumā" un "ļoti gandarīts par to, kā viss ir atrisinājies".

Millera ziņojums ir konfidenciāls, bet Bārs, kuram tas tika iesniegts piektdien, izklāstījis ziņojuma kopsavilkumu vēstulē Kongresam.

Millera ziņojuma teksts nav pieejams publiski; tas tikai izklāstīts Bara kopsavilkumā. 

„Lai gan šajā ziņojumā nav secināts, ka prezidents pastrādājis noziegumu, tas arī neattaisno viņu,” teikts kopsavilkumā.

Taču Bars norādījis, ka pierādījumi nav pietiekami, lai varētu secināt, ka prezidents ir pastrādājis noziegumu, proti, kavējis izmeklēšanu.

Uz augšu