Sīrija pieprasa steidzamu ANO Drošības padomes sanāksmi par Golānas augstienēm (9)

TVNET/LETA/AFP
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: AFP/SCANPIX

Sīrija otrdien aicināja ANO Drošības padomi sarīkot steidzamu sanāksmi par ASV lēmumu atzīt Izraēlas suverenitāti pār okupētajām Golānas augstienēm.

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien Vašingtonā parakstīja rīkojumu, ar kuru ASV atzīst Izraēlas veikto Golānas augstieņu aneksiju, lai gan ANO rezolūcijās tiek aicināts izvest Izraēlas spēkus no šīs teritorijas.

Sīrijas misija ANO aicināja Drošības padomes prezidējošo valsti Franciju ieplānot steidzamu sanāksmi, lai "apspriestu situāciju okupētajās Sīrijas Golānas augstienē un attiecīgās Drošības padomes rezolūcijas neseno kliedzošo pārkāpumu, ko izdarījusi [Drošības padomes] pastāvīgā dalībvalsts".

Francijas prezidentūra Drošības padomē vēl nav ieplānojusi šo sanāksmi, un diplomāti sacīja, ka Drošības padomē notiks diskusija par šo Sīrijas pieprasījumu.

Sīrija piektdien atsevišķā vēstulē bija aicinājusi Drošības padomi apstiprināt rezolūcijas, kurās tiek pieprasīta Izraēlas aiziešana no Golānas augstienēm.

Tiek plānots, ka Drošības padome trešdien apspriedīs jauno krīzi sanāksmē, kurā paredzēts atjaunot mandātu ANO miera spēkiem UNDOF, kas dislocēti starp Izraēlu un Sīriju Golānas augstienēs.

Jau ziņots, ka Drošības padomes dalībvalstis no Eiropas - Lielbritānija, Francija, Vācija, Beļģija un Polija - otrdien noraidīja Trampa lēmumu atzīt Izraēlas suverenitāti pār okupētajām Golānas augstienēm. Valstis arī pauda bažas, ka šādam ASV solim var būt plašas sekas Tuvajos Austrumos.

Drošības padomes sēdē ASV lēmumu kritizēja arī Krievija un Ķīna. Kritiku pauda arī Indonēzija un Dienvidāfrika, kuras atbalsta palestīniešus, un Kuveita, kas ir ASV sabiedrotā Tuvo Austrumu reģionā.

Izraēla lielāko daļu no Sīrijai piederošajām Golānas augstienēm ieņēma 1967.gada karā un okupēto teritoriju anektēja de facto 1981.gadā, taču starptautiskā sabiedrība aneksiju joprojām nav atzinusi.

Komentāri (9)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu