Katoļu priesteri Polijā sadedzinājuši Harija Potera grāmatas (17)

TVNET/LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Facebook

Polijā katoļi priesteri svētdien pie vienas no baznīcām Gdaņskā sakurinājuši ugunskuru, kurā sadedzinājuši zaimojošus priekšmetus, tostarp Dž.K.Roulingas grāmatas par burvi Hariju Poteru.

Priesteri sociālajā tīklā "Facebook" publicējuši fotogrāfijas no šā pasākuma un citātus no Bībeles, aicinot ticīgos sadedzināt māņu elkus.

Fotogrāfijās redzams, ka ugunskurā tiek sadedzinātas vairākas grāmatas, afrikāņu tradicionālā maska, "Hello Kitty" lietussargs, hinduisma ziloņa figūriņa un citi priekšmeti.

Kāds draudzes loceklis ziņu aģentūrai AFP atklāja, ka priesteri lūguši baznīcas apmeklētājus atnest priekšmetus, kas saistīti ar negatīvu enerģiju un māņticīgiem uzskatiem, tostarp veiksmes amuletus. Svētdien pēc dievkalpojuma šie priekšmeti tika sadedzināti.

Polijas katoļu baznīcas pārstāvji atzinuši, ka šāds incidents noticis, bet plašāku informāciju nesniedza.

Sociālo tīklu lietotāji Polijā uz notikušo reaģējuši pretrunīgi. Daudzi pauduši sašutumu par grāmatu dedzināšanu 21.gadsimtā, bet citi priesteru rīcību aizstāvējuši.

Aktuālais šodien
Svarīgākais