S, 13.08.2022.

"WikiLeaks": Asanžam tuvākajā laikā būs jāatstāj Ekvadoras vēstniecība

TVNET/LETA/DPA
"WikiLeaks": Asanžam tuvākajā laikā būs jāatstāj Ekvadoras vēstniecība
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
"WikiLeaks" dibinātājs Džūljens Asanžs
"WikiLeaks" dibinātājs Džūljens Asanžs Foto: Reuters/ScanPix

Tīmekļa vietnes "Wikileaks" dibinātājam Džūljenam Asanžam tuvāko dienu vai pat stundu laikā būs jāpamet Ekvadoras vēstniecība Londonā, ceturtdienas vakarā tviterī pavēstījusi "Wikileaks".

"Augsta ranga Ekvadoras valsts avots, kā iemeslu minot INA dokumentu ofšoru skandālu, informējis "Wikileaks", ka Džūljens Asanžs dienu vai stundu laikā tiks padzīts un ka esot jau panākta vienošanās ar Apvienoto Karalisti par viņa aizturēšanu," teikts paziņojumā.

Investīciju izņēmuma INA dokumenti, kas nonākuši kāda Ekvadoras kongresmeņa rīcībā, šķietami saista prezidentu Leninu Moreno ar korupciju.

Divas dienas iepriekš Moreno apsūdzēja Asanžu pastāvīgā viņam piešķirtā patvēruma nosacījumu pārkāpšanā un pavēstīja, ka Kito sākusi saskaņot ar Lielbritāniju kārtību, kādā "Wikileaks" dibinātājs varētu atstāt vēstniecību.

Ekvadoras varasiestādes tur aizdomās "Wikileaks" arī par neseno Moreno privāto fotogrāfiju izplatīšanu sociālajos medijos.

Asanžs kopš 2012.gada jūnija uzturas Ekvadoras vēstniecībā Londonā, lai izvairītos no izdošanas Zviedrijai, kur viņš tika turēts aizdomās par izvarošanu, un Ekvadora viņam piešķīrusi politisko patvērumu.

Zviedrijas prokurori pagājušā gada maijā izbeidza izvarošanas lietu pret Asanžu, taču viņš joprojām var tikt aizturēts, ja atstās vēstniecību, jo 2012.gadā pārkāpis nosacījumus atbrīvošanai no apcietinājuma.

Asanžs, kura izveidotā tīmekļa vietne publiskojusi desmitiem tūkstošu slepenu ASV dokumentu, vienmēr noliedzis, ka būtu vainīgs viņam izvirzītajās apsūdzībās izvarošanā. Viņš atteicies doties uz Zviedriju, baidoties no izdošanas ASV, kur varētu tikt tiesāts par šo dokumentu publiskošanu.

Nesen nāca gaismā, ka Asanžam ASV izvirzītas apsūdzības, taču joprojām nav zināms šo apsūdzību saturs.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu