T, 10.08.2022.

Latvijā izsludināts ugunsbīstamības brīdinājums

TVNET/LETA
Latvijā izsludināts ugunsbīstamības brīdinājums
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Иллюстративное фото
Иллюстративное фото Foto: Edijs Pālens / LETA

Turpinoties sausumam un laikam kļūstot siltākam, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs visā valsts teritorijā izplatījis dzeltenās krāsas brīdinājumu par augstu ugunsbīstamību mežos.

Brīdinājums spēkā arī Rīgas un galvaspilsētas apkārtnes mežos.

Pagājušajā nedēļā ugunsdzēsēji katru dienu devušies uz vairāk nekā desmit meža ugunsgrēkiem, dažkārt to skaits pārsniedzis 20.

Lietus, kas varētu mazināt sausumu un ugunsbīstamību, Latvijā iespējams, sākot ar piektdienu, 26.aprīli.

Atbilstoši pašreizējām prognozēm aprīļa beigās un maija sākumā laiks kļūs vēsāks un mākoņaināks, palaikam gaidāms lietus.

Jau ziņots, ka Latvijas mežos izsludināts ugunsnedrošais laikposms. Mežos un purvos aizliegts kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotas vietas, tāpat aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus un citus priekšmetus, veikt spridzināšanas darbus un organizēt šaušanas nodarbības, izņemot atbilstoši ierīkotas vietas.

Meža ugunsnedrošajā laikposmā aizliegts braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem, izņemot gadījumus, ja tas nepieciešams ugunsgrēka dzēšanai, palīdzības sniegšanai nelaimes gadījumos un meža apsaimniekošanai.

Par ugunsdrošības noteikumu neievērošanu var piemērot gan administratīvo atbildību, gan arī kriminālatbildību. Fiziskas personas var sodīt ar naudas sodu no 30 līdz 350 eiro, bet juridiskās personas - ar naudas sodu no 70 līdz 700 eiro. Kriminālatbildība iestājas par tīšu un ļaunprātīgu meža dedzināšanu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu