Rīgas dome likusi "Jaunajai saskaņai" mainīt 9.maijā pieteiktā pasākuma norises vietu un laiku

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Rīgas domes izpilddirekcija partijai "Jaunā saskaņa" likusi mainīt 9.maijā pieteiktā pasākuma norises vietu un laiku, kā rezultātā partijas vadība izlēmusi pasākumu Rīgā nerīkot.

"Jaunā saskaņa" bija pieteikusi "Nemirstīgā pulka" gājienu laikā no plkst.12 līdz plkst.14. Gājiena maršruts bija plānots no 11.novembra krastmalas (1905.gada pieminekļa), tālāk pa Akmens tiltu līdz Uzvaras parkam.

Tomēr, kā norādīja domes pārstāve Aira Šmelde, pašvaldība drošības apsvērumu dēļ partijai lika gājienu organizēt pa maršrutu - Uzvaras parka daļa starp Slokas ielu, Raņķa dambis un Aleksandra Grīna bulvāris līdz Slokas ielas krustojumam ar Uzvaras bulvāri. Tāpat bija lūgts mainīt gājiena norises laiku, rīkojot to no plkst.18 līdz plkst.20.

Partijai bija piedāvāts apvienot savu pasākumu arī ar kādas privātpersonas pieteikto "Nemirstīgā pulka" gājienu.

Tomēr, kā paziņojumā medijiem paudis partijas valdes loceklis Jānis Kuzins, domes norādītajā laika posmā partija jau rīko līdzīgu gājienu Jūrmalā. Līdz ar to partija aicina savus biedrus un atbalstītājus apmeklēt 9.maija pasākumus Rīgā individuāli, vai arī piedalīties "Nemirstīgā pulka" gājienā Jūrmalā.

Papildus pašvaldībā šajā dienā pieteikta sapulce ar mērķi protestēt pret Saeimas komisijas pieņemto lēmumu noraidīt iniciatīvu par Uzvaras pieminekļa saglabāšanu.

Pasākumā plānoti 100 dalībnieki un tas notiks no plkst.8.30 līdz plkst.9.30, Jēkaba ielā 11.

Kā ziņots, līdz šim Rīgas domē pieteikti vairāki tradicionāli 9.maija pasākumi.

8.maijā no plkst.17 līdz plkst.21 Uzvaras parkā pie pieminekļa pieteikts publisks pasākums par godu Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienai, kuru pieteikusi biedrība "9maijs.lv". Plānots, ka tajā piedalīsies 1000 cilvēku.

Tāpat biedrība Uzvaras parkā pieteikusi pasākumu 9.maijā no plkst.9 līdz plkst.23. Arī šajā pieteikumā plānotais dalībnieku skaits ir 1000. Aģentūras LETA arhīvs gan liecina, ka ik gadu šie pasākumi pulcē vairāk nekā 100 000 iedzīvotāju.

Vēl 9.maijā pašvaldībā saņemts privātpersonas pieteikums sapulcei un gājienam "Nemirstīgais pulks". Gājiens pieteikts laikā no plkst.13 līdz plkst.18 maršrutā Aleksandra Grīna bulvāra stūris-Slokas iela-Uzvaras parks. Pieteiktais dalībnieku skaits ir 1000 cilvēku.

9.maijs ir datums, kad bijušajā Padomju Savienībā atzīmēja Uzvaras dienu pār nacistisko Vāciju. Tradicionāli krievvalodīgo vidū šī diena tiek atzīmēta arī Latvijā.

Ierasts, ka Rīgā šajos pasākumos piedalās vairāki desmiti tūkstoši cilvēku un tas izpelnās arī lielas sabiedrības daļas kritiku. Ik gadu policija pasākuma apmeklētājiem ir spiesta noformēt administratīvā pārkāpuma protokolus par būšanu stiprā alkohola reibumā, urinēšanu publiskā vietā un citiem pārkāpumiem.

Uz augšu
Back