P, 15.08.2022.

Valsts kontrole sadarbojusies ar KNAB

TVNET/LETA
Valsts kontrole sadarbojusies ar KNAB
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Foto: TVNET

Veicot revīziju par Rīgas domes nodibinājumiem, Valsts kontrole sadarbojusies ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), un šī sadarbība notikusi revīzijas noslēguma posmā.

Kā šodien, 13. maijā, medijiem pastāstīja Valsts kontroles padomes locekle Inga Vilka, revīzijas pēdējā posmā institūcija sadarbojusies ar KNAB, kā rezultātā nedaudz ieilgusi revīzijas publicēšana, ņemot vērā, ka revīzija tikusi apstiprināta pirms divām nedēļām.

Valsts kontrole vērsusies tiesībsargājošās iestādēs par ziedojumiem, iespējams, neatļauti izlietotiem līdzekļiem, kā arī par iespējamu fiktīvu nodarbinātību.

Valsts kontrole arī pastāstīja, ka, veicot revīziju "Rīgas pilsētas pašvaldības piešķirto dotāciju biedrībām un nodibinājumiem likumība un lietderība", bijušas grūtības iekļūt pašvaldības nodibinājuma "Riga.lv" telpās.

Parasti revidenti ar pieprasītajiem dokumentiem strādā revidējamajā vienībā, taču šoreiz speciālistiem nācies strādāt citā Rīgas domes struktūrā, uz kurieni tikuši nogādāti attiecīgie dokumenti.

Revidentiem "Riga.lv" telpās kontroles laikā izdevies nokļūt tikai vienu reizi. "Bija ļoti apgrūtinoši iekļūt iekšā," sacīja Valsts kontrolē.

Kā ziņots, KNAB sācis kriminālprocesu pret Rīgas domes nodibinājuma "Rīgas Tūrisma attīstības birojs" (RTAB) amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu, viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu, aģentūru LETA informēja KNAB.

KNAB apliecina, ka birojs šodien veic neatliekamās kriminālprocesuālās darbības. Kā novēroja LETA, RTAB telpās šodien ieradušies KNAB darbinieki, tostarp arī maskās tērpti.

KNAB informēja, ka ilgstoša un apjomīga darba rezultātā, analizējot iegūto informāciju, 5.aprīlī tas sācis kriminālprocesu pret RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu.

Informācijas ieguvē KNAB cieši sadarbojies ar Valsts kontroli. Vienlaikus kriminālprocesuālās darbības šodien tiek veiktas arī Vācijā, Zviedrijā un Spānijā.

Detalizētāku informāciju KNAB sola sniegt, līdzko tas būs iespējams, nekaitējot izmeklēšanas interesēm.

RTAB valdē strādā Guntars Grīnvalds, Vita Jermoloviča un Rīgas domnieks Maksims Tolstojs (S). Pērn nodibinājums strādājis ar 6,17 miljonu apgrozījumu un 606 973 eiro peļņu.

Kā ziņots, Valsts kontrole revīzijā secinājusi, ka Rīgas pašvaldība trīs gadu laikā caur biedrībām un nodibinājumiem nesaimnieciski izlietojusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas. Revīzijā VK galveno uzmanību veltījusi diviem Rīgas pašvaldības dibinātiem nodibinājumiem - RTAB un "Riga.lv".

Revidenti secinājuši, ka pašvaldības biedrības bez jebkāda pamatojuma saņēmušas dāsnas budžeta dotācijas, lai naudu izlietotu apšaubāmās ziedošanas shēmās, neizprotamās darbībās ar preču zīmēm, kā arī algās, iespējams, fiktīvi nodarbinātām personām. Tāpat revidentiem neesot skaidri biedrību finansējuma piešķiršanas principi dažādu projektu īstenošanai.

Revīzijā kopumā esot konstatēti būtiski trūkumi biedrībām un nodibinājumiem sniegtā finansējuma plānošanas, piešķiršanas un uzraudzības procesos, un tas liekot secināt, ka Rīgas pilsētas pašvaldība triju gadu laikā nesaimnieciski iztērējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu