GKR tomēr vienojas par labu Turlā kandidatūrai mēra amatam

Dainis Turlais. FOTO: Paula Čurkste/LETA

Partijas "Gods kalpot Rīgai" (GKR) valde tomēr vienojusies Rīgas domes priekšsēdētāja amatam virzīt partijas biedru Daini Turlo, noskaidroja aģentūra LETA.

Patlaban Turlais ir Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas vadītājs.

Ja "Saskaņas" frakcija atbalstīs Turlā kandidatūru un viņš tiks ievēlēts par mēru, domniekiem būs jāizvirza jauns komitejas vadītāja amata kandidāts.

Vienlaikus domē būs jālemj arī par abu vicemēru amatiem, kuri, visticamāk, tiks atvēlēti "Saskaņas" biedriem. GKR iepriekš paziņoja, ka, iegūstot mēra vietu, no vicemēra amatiem atteiksies.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Turlais ir dzimis 1950.gadā. Karjeru vēl padomju gados sācis kā militārpersona, tostarp dienējis Afganistānā, no 1992. līdz 1994.gadam bijis Latvijas Aizsardzības spēku komandieris. Vēlāk bijis tā laika Valsts prezidenta Gunta Ulmaņa padomnieks aizsardzības un stratēģiskās plānošanas jautājumos.

Vēlāk Turlais iesaistījās politikā un no partijas "Saimnieks" saraksta tika ievēlēts par 6.Saeimas deputātu, bijis arī iekšlietu ministrs Andra Šķēles valdībā, no amata gan demisionējis pēc Talsos ugunsdzēsēju svētkos notikušās traģēdijas, kurā gāja bojā astoņi bērni.

1999.gadā viņš mainīja partejisko piederību un kļuva par savienības "Latvijas ceļš" (LC) biedru, kuru gan ātri pameta un 2002.gadā iestājās Tautas saskaņas partijā. Viņš tika ievēlēts 8.Saeimā.

2004.gadā viņš vēlreiz mainīja partejisko piederību un iestājies Latvijas Pirmajā partijā (LPP). 2009.gadā viņš tika ievēlēts Rīgas domē no Aināra Šlesera vadītās partijas LPP/LC. Kopš tā laika viņš strādā domē, gan nomainot partejisko piederību uz GKR.

Turlā deklarācija par pērno gadu liecina, ka viņam pieder nekustamais īpašums Carnikavas novadā, pērn ražota un par aptuveni 28 000 eiro iegādāta automašīna "Toyota CHR" un daļas uzņēmumā "Consulting D&D". Turlais pašvaldībā algā saņēmis 34 175 eiro, militārajā pensijā no Krievijas - 8490 eiro, bet bezskaidrā naudā "Meridian Trade Bank" uzkrājis aptuveni 30 000 eiro.

Kā vēstīts, GKR Rīgas domes frakcija paziņojusi, ka neatbalstīs "Saskaņas" virzītu kandidātu Rīgas mēra amatam. "Saskaņas" deputāti vēl nav pauduši konkrētu nostāju par Turlā kandidatūru Rīgas mēra amatam.

Uz augšu
Back