Pēcjēzus vecuma sviests
"Mansards" izdod Oskara Vizbuļa debiju prozā

Oskars Vizbulis

FOTO: @mansards

Apgāds “Mansards” izdod Oskara Vizbuļa debiju prozā “Pēcjēzus vecuma sviests”. Divpadsmit stāsti (pieci no tiem veido ciklu “Friča Maluma dzīves brīži”) vēsta par cilvēkiem un viņu dzīvēm, kurās autors ievelk lasītāju ar šķietami vienkāršu un saprotamu valodu.

Oskars Vizbulis ir dzimis 1973. gadā Ventspilī. Studējis filozofiju un 23 gadus strādājis žurnālistikā. Pēcāk pārgājis ierakumu otrā pusē – pievērsies sabiedriskajām attiecībām. Hronoloģiski stāstu krājums “Pēcjēzus vecuma sviests” ir autora otrā grāmata, jo pirmā – romāns (nosaukums lai paliek intrigai) – vēl tiek slīpēts, rediģēts. Grāmatas vāka foto uzņemts ziemā Voleros – tās autors Kārlis Rodins – atklāj krājumā iekļauto stāstu, iespējams, idejisko asi – atrast veidu, kā palielināt jūtīgumu.

Divpadsmit stāsti (pieci no tiem veido ciklu “Friča Maluma dzīves brīži”) vēsta par cilvēkiem un viņu dzīvēm, kurās autors ievelk lasītāju ar šķietami vienkāršu un saprotamu valodu. Sadzīviskās situācijas izvēršas traģiskas un komiskas, dažbrīd abas kopā. Autors spēlējas ar ironiju un ļauj lasītājam uz notikumiem paskatīties no dažādiem skata punktiem. Reiz pienāks brīdis, kad ja ne kāds cits, bet varbūt tu pats uzdosi sev jautājumu – ko esmu darījis, lai dzīvotu ar jēgu? Lai arī nosaukumā minēts pēcjēzus vecums, tā nebūt nav norāde uz lasītāju vecuma kategoriju.

Oskars Vizbulis "Pēcjēzus vecuma sviests"

FOTO: @mansards

Grāmatu var iegādāties apgādā “Mansards” un internetā.

Uz augšu