T, 27.09.2023.

Izraēla bloķē degvielas piegādes Gazas joslai

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Izraēla otrdien bloķējusi degvielas piegādes Gazas joslai, jo palestīnieši no anklāva uz Izraēlas teritoriju palaiduši gaisa balonus ar degošiem priekšmetiem, izraisot ugunsgrēkus Izraēlas robežas pusē.

Izraēlas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka degvielas piegādes apturētas Karem Šalomas kravas transportam paredzētajā robežpunktā un netiks atjaunotas līdz tālākiem paziņojumiem.

Palestīnieši bieži no Gazas joslas uz Izraēlas teritoriju laiž pūķus un gaisa balonus ar degošiem priekšmetiem, kas tur lauksaimniecības zemēs nereti izraisa postošus ugunsgrēkus.

Palestīniešu regulāro demonstrāciju laikā pagājušajā gadā šādi baloni izraisīja simtiem ugunsgrēku, bet pēdējo mēnešu laikā šādu incidentu skaits ir samazinājies.

Degvielas piegādes, kas ir saskaņotas ar ANO un kuras finansē Katara, tika sāktas 2018.gada nogalē. Tā bija daļa no vienošanās starp Izraēlu un Gazas joslā valdošo palestīniešu kustību "Hamas".

Pēc vienošanās Gazas joslā uzlabojās elektroapgāde, nodrošinot cilvēkiem elektrību 12 stundas dienā. Pirms tam elektroapgāde tika nodrošināta tikai sešas stundas dienā.

Centienos vājināt "Hamas", Izraēla un Ēģipte jau ilgāk nekā desmit gadus uztur spēkā anklāva jūras blokādi.

Blokādes dēļ ekonomiskā situācija Gazas joslā saglabājas smaga.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais